Altunok, muhtarları dinledi

​​​​​​​İlçeye bağlı 88 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

Altunok, muhtarları dinledi

İlçeye bağlı 88 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, muhtarların sorun ve isteklerini dinledi.

Silifke Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltı programında konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Keben Mahallesi Muhtarı Murat Temur, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Silifke Belediyesi ile sürekli iletişim içerisindeyiz. Mahallelerimizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını belediye ilgili birimlerine ve Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a ulaştırarak hizmet talebinde bulunuyoruz. Halkımız ve mahallelerimizin sorunlarının çözümünde Belediye Başkanı Sadık Altunok’un desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Başarılı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Sadık Altunok ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“Belediye Başkanımızın çalışmalarından memnunuz” diyerek söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay, “4 yılı aşkın bir süredir Silifke ve Silifkelilere hizmet veren Belediye Başkanımız Sadık Altunok’un çalışmalarından memnunuz. Hayata geçirdiği onlarca proje halkımızın yıllardır ihtiyaç duyduğu ve beklediği projelerdir. Hizmetlerin partimiz üyesi bir belediye başkanı tarafından halkımıza ulaştırılması da bizler için çok önemlidir. Çalışmalarından dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt ise konuşmasında, “Cumhur ittifakı Belediye Başkanımız Sadık Altunok, göreve geldiği günden bu yana halkımıza ve şehrimize önemli projeler kazandırmıştır. Siyasi ayrım yapmadan herkesi kucaklayan, halkın ve muhtarlarımızın istek ve taleplerini belediye imkanları dahilin de meclis üyeleri ve belediye çalışanlarımızla birlikte yerine getiren çalışkan ve başarılı Belediye Başkanımız Sadık Altunok’u tebrik ediyorum. Cenabı Hak başarılarını daim eylesin” diye konuştu.

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’ta yaptığı konuşmada, “Değerli muhtarlarımız, göreve geldiğimiz günden bu yana sizlerle birlikte halkımıza ve mahallelerimize uyum içerisinde çalışmalar yapıyoruz. Geriye dönük süreçte ülkemizi ve halkımızı derinden etkileyen kovit salgını ve deprem felaketi nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadık. Allah’a şükürler olsun ki devletimizle birlikte millet olarak el ele gönül gönüle dayanışma içerisinde bu sıkıntılarımızı da aşmaya çalışıyoruz.  Bu süreçte verdiğimiz desteklerin yanı sıra belediye olarak hem halkımıza hizmet ettik, hem de belediyemizin iş makinası parkını genişlettik. Hedefimiz mahallelerimize ve halkımıza daha fazla hizmet sunmaktır. Sizlerden ve halkımızdan gelen talep ve istekler doğrultusunda bir kısmını belediye olarak kendi imkânlarımızla,  bir kısmını da hizmet satın alarak hizmet ürettik. Yıllardır hizmet götürülmeyen kırsalı ile merkezi ile tüm mahallelerimize ve halkımıza belediye hizmetlerini ulaştırmaya gayret ediyoruz.  Şu ana kadar önümüze gelen en önemli sorunların başında yeni yolların açılması, mevcut yolların bakım ve onarımı, asfaltlama ve parke taşı döşeme çalışmaları gelmektedir. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz asfalt şantiyesi sayesinde belediye imkânlarımızı da göz önünde bulundurarak halkımız ve muhtarlarımızdan gelen asfaltlama taleplerini yerine getiriyoruz. Hizmet alanımız çok geniş. Tüm mahallelerimizi belediye hizmetlerimizle buluşturmak için gece-gündüz ekiplerimizle birlikte çalışmalar yapıyoruz. Siz muhtarlarımız, bizim Silifke’ye hizmet etme gayretimizi artıran hem yol, hem de mesai arkadaşlarımızsınız. Mahallelerimize yönelik olarak attığımız her adım ve ürettiğimiz her hizmette kuşkusuz siz değerli muhtarlarımızın emeği ve katkısı da çok büyüktür. Vatandaşlarımızın belediye hizmetleri ile buluşması, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için büyük özveri gösteren siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da birlik ve beraberlik içerisinde halkımıza ve mahallelerimize hizmetlerin en güzelini, en modernini ve en sağlıklısını sizlerle birlikte ulaştıracağımıza inanıyorum. Destekleriniz ve çalışmalarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek muhtarlarla bilgi alışverişini sürdürdü.

Belediye hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle muhtarları ise Başkan Altunok’a teşekkür ederek, asfaltlama, parke taşı döşeme ve yeni yolların açılması ile ilgili isteklerini de Başkan Altunok’a ilettiler.

Silifke Belediyesi tarafından Göksu otelde düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkanı Sadık Altunok, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Levent Nogay, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent Keskinsoy,  Muhtarlar Derneği Başkanı ve Keben Mahallesi Muhtarı Murat Temur ve mahalle muhtarları katıldılar. 07.07.2023, Mevlüt Partal, Silifke,

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER