İçel Soroptimist Kulübü’nde Bayrak Değişimi

İçel Soroptimist Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Antmen, kulüp başkanlığı bayrağını Saime Taşkın’a devretti.

İçel Soroptimist Kulübü’nde Bayrak Değişimi

Kurulduğu 1970 yılından bu yana Mersinli kadın ve genç kızlara yönelik projeleriyle adından sıkça söz ettiren İçel Soroptimist Kulübü, 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü Turgutreis Mahallesi’ndeki Kulüp binasında yaptığı genel kuruluyla başkan ve yönetim kurulu üyeliklerinde bayrak değişimi gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Yeşim Antmen’den teslim alan Saime Taşkın ile birlikte 2. başkanlık görevini Nuran Kurtuluş ve Sevinç Şanlı üstlendi. Diğer yeni yönetim kurulu üyelikleri ise Aslı Gün ve Berna Güncan isimlerinden oluştu.  

İçel Soroptimist Kulübü’nün yeni Yönetim Kurulu  Başkanı *Saime Taşkın yaptığı açıklamada, Görev, içinde bulunduğumuz zamanın bizden istediği şeydir’ demişti, Goethe: Bu bir bayrak değişimi olduğuna göre bende aldığım bayrağı elden ele benden sonraki arkadaşlarıma el üstünde ileteceğim. Böylece Cumhuriyetimizin 100. Yılı ile ilgili çalışmalar yapacağız. Sevgi için, dostluk için kardeşlik için, iyilik için, görev için, soroptimistlik için varım, varız”, dedi.

*Ankara doğumlu olan Saime Taşkın, 1988 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 – 2013 yılları arasında Mersin Devlet Hastanesi’nde kamu görevlisi olarak yer aldı. Ocak 2013’ den itibaren ise ortağı olduğu özel bir ağız ve diş sağlığı polikliniğinde hekimlik çalışmalarını sürdürmektedir. Bu dönem İçel Soroptimist Kulübü’nün yönetimin kurulu başkanlığını üstlenen Taşkın, daha önce de Kulüp’ün pek çok kademesinde yer alarak adından sıkça söz ettirmiştir.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2023, 13:07

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER