Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerimiz Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerimiz Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerimiz Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Mersin Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, düzenlediği mezuniyet töreni ile 18. dönem mezunlarını meslek hayatına uğurladı.

20 Haziran Salı günü Üniversite Amfitiyarosu’nda düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. İbrahim Duman ile Öğr. Gör. Ufuk Akkurt, öğretim elemanları, idari personel ve mezunların yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başlayan törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ilk olarak yakın tarihte ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonucu yaşamını yitiren vatandaşlarımız ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz Kaan Özkan ve Havva Özkan’a Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, depremin yaralarının devletimiz ve milletimizin el ele vermesiyle en kısa sürede sarılacağını söyledi.

Konuşmasını mezunlarımıza seslenerek devam ettiren Prof. Dr. Öztürk, “Okulumuza ilk adım attığınız günden beri zorlu bir yolu bitirdiniz ve mezun oluyorsunuz. Sevgili mezunlarımız, becerilerinizi tutuma dönüştürmeniz zamanla olacaktır. Kaliteli bir sağlık hizmeti için kendinizi sürekli geliştirmeniz gereklidir. Bu doğrultuda yıllardır sizler için çalışan çok değerli hocalarınıza teşekkür ediyorum. Sizi; bilgi, beceri ve ustalıkları ile yetiştirmek için ellerinden geleni yaptılar.” dedi.

Mezunlarımızın ailelerine de seslenen Prof. Dr. Öztürk, “İki yıl önce bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızla ne kadar gururlansanız azdır. Mezunlarımız; siz ailelerine, hocalarına ve atalarına layık olarak mesleklerini icra edecektir. Sevgili mezunlarımız; hastaların şefkate ve ilgiye ihtiyacı vardır. İnsani değerlerle hastalara yaklaşmadığınız zaman hasta takip ve tedavi süreci eksik kalacaktır. Her biriniz ülkemiz için çok önemlisiniz. Aklın ve bilimin yolunda ilerleyin. İnsan sevginiz ve hizmet aşkınızın hiç bitmemesini diliyorum. Yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

”Mesleki Eğitimini Tamamlayan 232 Sağlık Profesyonelini Mesleğe Kazandırmanın Gururunu Yaşıyoruz.”

Konuşmasını Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle hayatını kaybeden Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz Kaan Özkan ve Havva Özkan’a rahmet dileyerek başlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Duman ise; öğrencilerimizi ve hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı unutmadıklarını ifade etti.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 2002 yılından bugüne sağlık alanında önemli neferleri yetiştiren bir kurum olduğunu ifade eden Öğr. Gör. İbrahim Duman, “Okulumuz; Ameliyathane, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Yaşlı bakımı programlarında bulunan toplam 1381 öğrencisinin eğitim ve öğretimini, bilimin ve çağdaşlığın ışığında bir dünya üniversitesi olma hedefiyle sürdürmektedir. Okulumuz, bugün mesleki eğitimini tamamlayan 232 sağlık profesyonellerini mesleğe kazandırmanın gururunu yaşamaktadır.” dedi.

Mezunlara, bugünden sonra meslek hayatlarının başladığını ifade eden Öğr. Gör. İbrahim Duman, “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak meslek hayatınızda sizlere başarılar diliyoruz. Sizlerin meslek hayatınızda kendinizi her daim geliştireceğinize ve iyi bir insan olarak insanlara hizmet sunacağınıza inancımız tam. Sevgili gençler, okulumuza geldiğiniz ilk günden itibaren sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için çaba harcayan ve özveri ile çalışan çok değerli akademik personelimize sizlerin ve ailelerinizin huzurunda teşekkür ederim. Saygıdeğer ailelerimiz, eğitim süreci boyunca evlatlarınız için çok emek ve çaba harcadınız. Sizlere de teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Bugün, evlatlarınız ile gurur duyma zamanı. Evlatlarınızla ne kadar gururlansanız hakkınızdır. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Sevgili sağlık profesyonelleri, mezuniyetinizi kutluyorum, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” şeklinde konuştu.

Daha sonrasında mezun öğrenciler adına törende konuşan Meslek Yüksekokulu birincisi Sema Yanar ise, “Eğitim hayatım boyunca sorumluluk sahibi olmayı ve çabalarsam her şeyin üstesinden geleceğimi bilerek bu yolda ilerledim ve ilerlemeye devam edeceğim. Eğer insan kendisine inanır ve güvenirse başarıya sahip olmanın en büyük adımını atmış olacaktır. Ben de bugün bu kürsüden konuşarak, iki yıl önce kurduğum hayalin gerçekleşmesinin haklı sevincini yaşıyorum.” dedi. Sema Yanar konuşmasını ailesine, öğretim elemanlarımıza ve arkadaşlarına teşekkür ederek noktaladı.

Konuşmaların ardından mezuniyet töreni, Üniversite Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Oya Öğenler’in mezun öğrencilere mesleki yeminlerini ettirmesiyle devam etti.

Hemen ardından ise dereceye giren öğrencilere plaket, diğer öğrencilerimize ise temsili diplomaları, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ve öğretim elemanları tarafından öğrencilere takdim edildi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerini atmasıyla birlikte sona erdi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER