Altunok, özel çocuklarla kampta buluştu

​​​​​​​Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Silifke Özel Çocuklar Etkileşim Derneği (SÖÇED) ile Kapızlı Atapark Dinlenme Merkezinde ortaklaşa düzenledikleri

Altunok, özel çocuklarla kampta buluştu

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Silifke Özel Çocuklar Etkileşim Derneği (SÖÇED) ile Kapızlı Atapark Dinlenme Merkezinde ortaklaşa düzenledikleri engelsiz kampta özel gereksinimli çocuklar, gençler ve aileleri ile bir araya geldi. Özel çocuklar ve aileleri tarafından alkışlar ve söylenen türküler eşliğinde kampa gelen Başkan Altunok, çocuklarla kucaklaşarak onlarla ilgilendi.

Atakent mahallesinde belediyeye ait Kapızlı Atapark Dinlenme Tesislerinde düzenlenen engelsiz kampa katılan özel çocuklar ve aileleri deniz etkinliğinin yanı sıra çeşitli aktivitelere de katılarak unutulmaz anlar yaşadılar.

Engelsiz kamp etkinliğine katılan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Belediye olarak Silifke Özel Çocuklar Etkileşim Derneği (SÖÇED) ile birlikte Kapızlı Atapark Dinlenme Merkezinde düzenlediğimiz engelsiz kampımıza katılan herkes çok mutlu ve huzurlu. Biz de onlarla beraber olmanın sevincini yaşıyoruz. Yaklaşık 50 kişiden oluşan birinci gurubumuza katılan özel bireylerimizi hem denizle buluşturuyoruz, hem de onlar için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.  Sunduğumuz hizmetler ve imkanlarla katılım sayısını her yıl artırdığımız ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz engelsiz kampımız üç ayrı guruptan oluşmaktadır. İlk etapta otizmli çocuklarımız ve ailelerinin katıldığı kampımız daha sonra onkoloji hastalarımızın oluşturduğu ikinci gurupla devam edecektir. Engelliler derneği üyelerimizden oluşan üçüncü gurubun katılımı ile engelsiz kampımız sona erecektir. Kamp süresince aileleri ile birlikte  yaklaşık 250 kişiyi kampımızda misafir edeceğiz. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz engelsiz kampımıza destek veren Silifke Özel Çocuklar Etkileşim Derneği (SÖÇED) Başkanı Fulya Arslan’a, Engelliler Derneği Başkanı Nurettin Ateş’e  ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kampa katılan özel gereksinimli çocuklar, gençler ve aileleri ile birlikte pasta kesen Başkan Altunok,  daha sonra müzik eşliğinde birlikte eğlendiler.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER