Orman Ekosistemlerinin İzlenmesi Programı

lkemizin de dahil olduğu “International Co-operative Programme on Assessment and Monitoring of Air Pollution Effects on Forests (ICP Forests)” programı kapsamında yoğun izleme noktalarında (Seviye-2) denetimler yapıldı.

Orman Ekosistemlerinin İzlenmesi Programı

Orman Ekosistemlerinin İzlenmesi Programı

Ülkemizin de dahil olduğu “International Co-operative Programme on Assessment and Monitoring of Air Pollution Effects on Forests (ICP Forests)” programı kapsamında yoğun izleme noktalarında (Seviye-2) denetimler yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü, Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı, Orman Ekosistem Şube Müdürü Kamuran Birici, Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü Biyoloğu Dr. Hafize Handan Öner ve Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı, Orman Koruma Şube Müdürlüğü mühendisi İsmet Aslan öncülüğünde Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Veysel Önen ve Şube teknik personelleri, Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Orman İşletmeciliği ve Ekonomisi Başmühendisi Ali Topal ve Mersin Orman İşletme Müdürü Kenan Çetin ve Arslanköy Orman İşletme Şefliği personelleri ile birlikte Arslanköy 27 no’lu yoğun izleme noktası (Seviye-2) alanında incelemelerde bulunuldu.

Arslanköy yoğun izleme izleme noktası (Seviye-2) alanında “Hava kalitesi, döküntü, toprak çözeltisi, çökelme, biyolojik vejetasyon ve çeşitlilik” konularında incelemeler yapıldı. İncelemeler sonucunda elde edilen bilgi ve veriler komisyon tarafından değerlendirilerek denetim tamamlandı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER