Altunok, Gezervacı Ailesini Ziyaret Etti

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, uzaya gidecek olan Silifkeli Pilot Alper Gezeravcı’nın ailesini ziyaret etti.

Altunok, Gezervacı Ailesini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve uzaya gidecek olan iki Türk pilottan biri olan Silifkeli Alper Gezervacı’nın bu haberi memleketi Silifke’de sevinçle karşılandı.

Anne Sıdıka ve baba Ali Baba Gezeravcı’nın heyecan ve sevincini paylaşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, eşi ile birlikte aileyi ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Altunok, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından uzaya gidecek iki pilottan birisi olan Alper Gezeravcı olarak açıklaması bizlere büyük bir sevinç ve heyecan yaşatmıştır. Ben de bu şehrin bir belediye başkan olarak sevincimizi sizlerle paylaşmaya geldim. Alper kardeşimizi bu başarısından dolayı kutluyorum, Cenabı Allah yolunu açık etsin. Siz değerli aile büyüklerimize de bu başarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yüce Mevlam evlatlarınızı sizlere bağışlasın. Uzaya gidecek Silifkeli yörük bir ailenin evladı olan kardeşimiz Alper Gezervacı’nın giderken yanına alacağı ailenin en küçük bireyi yeğenin fotoğrafı, Hava Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptığı ilk filonun peçinin yanı sıra yörük kültürümüzü ve Silifke’mizi sembolize eden bir simgeyi götüreceğini ifade etmesi doğup büyüdüğü memleketine ve yaşam kültürüne olan bağlılığını göstermektedir. Kendisini bu tarihi başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Vatana millete böyle hayırlı bir evlat yetiştirdiğiniz için Allah sizlerden razı olsun. Türkiye Cumhuriyeti olarak uzaya bir evladımızı gönderiyoruz, bu kardeşimizin de sizin evladınız, Silifkeli bir hemşehrimizin olması ayrı bir gurur ve onur kaynağıdır. Böyle bir görev herkese kısmet olmaz. Tüm Silifkeli hemşehrilerimiz bu başarıyı sahiplendi. Alper kardeşimiz o anda yaptığı açıklamada uzaya giderken yanına Silifke’mizi sembolize eden bir simgeyi de götrüeceğini beyan etmesi kendisinin Silifke’yi, ülkesini ve milletini ne kadar çok sevdiğini ortaya koymuştur” diyerek Pilot Alper Gezervacı’nın çocukluk anılarını anne ve babadan dinledi.

Kendilerini ziyarete gelen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’un bu ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Gezeravcı ailesi, “Oğlumuzun Alper’in uzaya gideceği haberini biz de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla öğrendik. Bu habere çok sevindik. Ailemiz, sevdiklerimiz ve tüm Silifkeli hemşehrilerimizle bu sevincimizi ve heyecanımızı paylaştık. Oğlumuzla ne kadar gurur duysak azdır. Allah’ım tüm kardeşlerimizin evlatlarına böylesine güzel başarılar nasip etsin. Vatanımıza, milletimize ve devletimize faydalı bir evlat yetiştirdiğimiz için sevinçliyiz. Allay yolunu açık etsin inşallah” diye konuştular.

Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir hizmeti bulunan Silifkeli Pilot Alper Gezeravcı’nın 14 gün uzayda kalacağı ve bu süre içerisinde Türk üniversite ve araştırma kurumlarının hazırladığı 13 deneyi de burada gerçekleştireceği öğrenildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER