Mersin Müftülüğü Yedi Tır ile “İdlib ve Azez İçin Yolun iyilik Olsun” Dedi

Mersin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi organizesinde, ilçe müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı İlçe Şubelerince

Mersin Müftülüğü Yedi Tır ile “İdlib ve Azez İçin Yolun iyilik Olsun” Dedi

Mersin Müftülüğü Yedi Tır ile “İdlib ve Azez İçin Yolun iyilik Olsun” Dedi

Mersin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi organizesinde, ilçe müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı İlçe Şubelerince “Yolun iyilik Olsun” sloganıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasında toplanan muhtelif gıda ve insani yardım malzemelerini ihtiva eden yedi (7) tır’dan oluşan yardım konvoyu, düzenlenen uğurlama programıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Uğurlama programına, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, İl Müftü Yardımcısı Hasan Küçük, Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı, Yenişehir İlçe Müftüsü Seyfullah Aruk, şube müdürleri, TDV görevlileri ve müftülük çalışanları katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Mersin İl ve İlçe Müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin ve İlçe Şubeleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi Kadın Kolları tarafından yürütülen yardım kampanyasına Mersinli hayırseverlerin büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Bu kampanyamız da amacımız Mersin yerelindeki ihtiyaç sahibi ailelerimize, mazlum ve mağdur çocuklarımıza yardımcı olabilmektir. Bu kapsamda Mersin'imizde tespit ettiğimiz üç yüz elli ihtiyaç sahibi yetim yavrumuzu giydirdik ve ihtiyaçlarını giderme noktasında gayretlerimiz devam ediyor. Yine Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kollarımızın gayretleriyle 210 öksüz, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuk giydirildi. Ayrıca 1500 ailemizin bot, mont, gıda ve kırtasiye ihtiyacını karşıladık. Bununla birlikte soğuk kış günlerinde çadırlarda yaşayan İdlib ve Azez’te ki kardeşlerimize yardımcı olabilmek amacıyla da yedi tır’dan oluşan bir yardım konvoyu hazırladık. Bu yardımlar içerisinde 25 ton kuru gıda, 2000 adet gıda erzak kolisi, 4000 adet bot ve mont, yatak, battaniye, kömür, soba, temizlik ve hijyen malzemeleri gibi bir ailenin temel ihtiyaçlarını derledik. Hayırseverlerimizin katkıları, meslektaşlarımızın gayretleri ile bu gün inşallah İki tır narenciye olmak üzere toplamda yedi tırdan oluşan bir yardım konvoyu göndereceğiz.  İradesini iyilik yolunda mazlum ve mağdur coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine faydalı olma yolunda kullanan şehrimizin fedakâr, hayır sahibi iş insanlarına, şehrimizin manevi mimarı meslektaşlarıma ve emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Amacımız ve gayemiz yeryüzünde iyilik hâkim oluncaya kadar mazlum ve mağdur kalmayıncaya kadar iyilik hareketini geliştirmek ve yaymaktır” dedi.

İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi’nin yaptığı konuşmanın ardından yedi (7) tırdan oluşan yardım konvoyu, Suriye'nin İdlib kentine gitmek üzere dua ve tekbirlerle yola çıktı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER