banner18

Göçmen Kaçakçılarına Mersin Polisinden Büyük Operasyon

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında göçmen kaçakçılığı yapanlara operasyon yapıldığı duyuruldu. Yapılan açıklama şöyle;

Göçmen Kaçakçılarına Mersin Polisinden Büyük Operasyon

     MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında göçmen kaçakçılığı yapanlara operasyon yapıldığı duyuruldu. Yapılan açıklama şöyle;  Mersin Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğümüzce Göçmen Kaçakçılığı ve düzensiz göçle mücadeleye yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı’nca koordineli şekilde yapılan çalışmalarda; Suriye- Türkiye-Bulgaristan rotası üzerinden göçmen kaçakçılığı faaliyetlerinin tespiti üzerine Mersin Tarsus ilçesinde 2, Niğde 1, Adana 1, Urfa 1 olmak üzere toplam 5 şüpheli şahsın yakalaması yapılmış yakalamalar sonucunda toplam 88 mağdur şahıs yakalanmıştır.

     Soruşturmayı derinleştiren ve titizlikle yürüten ekiplerimiz  Göçmen Kaçakçılığı suçunu işlediği tespit edilen şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik şüphelilerin belirlenen adreslerine  DRONE ve Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği İlimizde 5, Şanlıurfa’da 2, Kayseri’de 1, İstanbul’da 2, Sakarya’da 5, olmak üzere, toplam 5 ilde 15 şüpheli (A.A.H.), (S.M.), (N.A.C.), (S.A.C.), (V.A.C.), (M.A.), (E.M.), (A.C.), (M.E.M.), (M.R.), (S.Ş.), (M.L.T.), (N.A.), (İ.E.Ş.), yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye genelinde 5 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Diğer şüpheli şahıslara yönelik yakalama çalışmaları devam ediyor.

    Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”Denildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10