Mahsur Kalan Hastaların İmdadına Anamur Belediyesi Yetişti 

İlçede etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda yol açma çalışması gerçekleştiren Anamur Belediye Başkanlığı’na bağlı ekipler,

Mahsur Kalan Hastaların İmdadına Anamur Belediyesi Yetişti 

Mahsur Kalan Hastaların İmdadına Anamur Belediyesi Yetişti 

İlçede etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda yol açma çalışması gerçekleştiren Anamur Belediye Başkanlığı’na bağlı ekipler, Lale Mahallesi’nde ikamet eden ve hastalığı nedeniyle fenalaşan bir hastayı ambulansın ulaşabildiği noktaya kadar belediye araçlarıyla taşıyarak hastaneye yetişmesini sağladı. Ayrıca Güngören Mahallesi’nde de ameliyat olması gereken bir hastayı da arazi aracı ile şehir merkezine getirdi.

İlçe merkezine 60 km uzaklıktaki Lale Mahallesinde yaşayan bir vatandaş kar nedeniyle köy ulaşıma kapanınca Anamur Belediye Başkanlığı’na durumu bildirerek yolun açılmasını talep etti. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatıyla harekete geçen ekipler sabah saatlerinde Lale Mahallesine ulaşarak yol açma çalışmalarına başladı.

Hastanın acilen hastaneye yetiştirilmesi gerektiğini öğrenen ekipler, belediyeye ait pikap ile şehir merkezine doğru yola çıkararak hazır bekletilen ambulansa kadar taşıdı.

Aynı saatlerde Güngören Mahallesi’nde de bugün ameliyat olması gereken ve kar nedeniyle şehir merkezine inemediği öğrenilen bir vatandaşın mahsur kaldığını öğrenen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, özel olarak gönderdiği bir arazi aracı ile hastayı ve yakınlarını hastaneye yetiştirdiklerini belirterek “İlçemizin yüksek kesimlerinde bulunan ve kar yağışı nedeniyle yol açma çalışmaları gerçekleştirdiğimiz Lale ve Güngören Mahallelerimizde 2 hastamızın mahsur kaldığı haberini aldık. Ekiplerimizi hemen yönlendirerek Lale Mahallemizde fenalaşan bir hastamızı ambulansa kadar kendi aracımızla taşıdık. Güngören Mahallemizde de bugün ameliyata girecek olan bir hastamızı ve yakınlarını gönderdiğimiz arazi aracı ile hastaneye yetiştirmeyi başardık. Uzun süredir beklediğimiz kar yağışları bereketi ile birlikte bazen olumsuzluklarda getirebiliyor ancak biz Anamur Belediye Başkanlığı olarak tüm önlemlerimizi almış durumdayız. Belediyemize herhangi bir ihbar gelmesi durumunda 24 saat vatandaşlarımıza yardıma koşmaya hazırız.” Dedi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER