banner18

Toroslar EDAŞ kar mesaisine davam ediyor

Mersin ve Adana kırsalında 316 araç ve 1349 saha çalışanıyla Toroslar EDAŞ kaliteli ve kesintisiz enerji için mücadelesini sürdürüyor.

Toroslar EDAŞ kar mesaisine davam ediyor

Toroslar EDAŞ kar mesaisine davam ediyor

Mersin ve Adana kırsalında 316 araç ve 1349 saha çalışanıyla Toroslar EDAŞ kaliteli ve kesintisiz enerji için mücadelesini sürdürüyor.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (Toroslar EDAŞ) son günlerde Mersin ve Adana’da etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle elektrik dağıtım şebekesinde buz yükü ve ağaç devrilmeleriyle oluşan arızalara müdahale etmeyi sürdürüyor.

Elektrik dağıtım hizmetinin kesintisiz devam etmesi için 24 saat görev yapan Toroslar EDAŞ ekipleri, kar kalınlığının bir metreye ulaştığı zorlu arazi koşullarında çalışmalarını sürdürüyor.

Toroslar EDAŞ Dağıtım Direktörü Mehmet Kayacı konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

“Hizmet sahamızda geçen haftadan bu yana yaşanan kuvvetli rüzgâr ve yoğun kar yağışıyla birlikte özellikle Mersin ve Adana illerimizdeki elektrik dağıtım şebekemizde buz yükü ve ağaç devrilmesi kaynaklı normalin üzerinde arızalar meydana geldi. Yağan sulu kar, rüzgârın da etkisiyle iletkenler üzerinde bir buz tabakası oluşmasına neden oldu ve bu durum iletkenler üzerinde oluşan ağırlığın etkisiyle iletkenlerin kopmasına ve direklerin devrilmesine neden oldu. Öte yandan, üzerindeki karın ağırlığını taşıyamayan ağaçlar devrilerek elektrik şebekesinin zarar görmesine neden oldu. Doğası itibariyle afetlere çok açık bir yapıda olan şebekeyi yıl boyunca kışa hazırlarken Mersin ve Adana’ya 430 milyon lira yeni yatırım, 60 milyon lira tutarında da bakım çalışması gerçekleştirdik. Hem şehir merkezi hem de kırsalda tüm şebekeye bakım faaliyetlerini aksatmadan yürüttük.”

Vardiya düzeninin 3 katına çıkıldı, 40 jeneratör sağlandı

Kayacı, afet hazırlık planları çerçevesinde, sahada ihtiyaç duyulacak tüm malzemeleri tedarik ederek yıl boyunca depolandığını belirterek ‘’Mevcut durumda Mersin ve Adana illerimizde iş gücü ve araç sayısı olarak normal vardiya düzeninin 3 katına çıkarak sahada 316 araç ve 1349 çalışanımızla arızalara müdahale ediyoruz. Elektriğe acil ihtiyaç duyulan yerlere 40 adet jeneratör nakledilerek büyük bir kısmı vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği ile vatandaşlarımızın da can ve mal güvenliğini dikkate alarak çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tüm bu süreçte kamu ve özel sektördeki ilgili tüm paydaşlarımızla da koordineli şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10