banner18

Altunok, “Çevremizi Kirletmeyelim”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, deniz sahili ve Göksu ırmağı kenarında artan çevre kirliliğine dikkat çekerek,

Altunok, “Çevremizi Kirletmeyelim”

Altunok, “Çevremizi Kirletmeyelim”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, deniz sahili ve Göksu ırmağı kenarında artan çevre kirliliğine dikkat çekerek, “Çevremizi kirletmeyelim, evimizin içini nasıl temiz tutmaya özen gösteriyorsak bu özeni çevre için de göstermeliyiz” diyerek çağrıda bulundu.

Özellikle yaz aylarında artış gösteren nüfusla birlikte çevre kirliliğinin de arttığını bildiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, belediye temizlik işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerin gece-gündüz çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Türkiye’nin en güzel doğasına, tarihine ve denizine sahip bir ilçede yaşadıklarını hatırlatan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Yaz ayları ile birlikte artan nüfusumuzla birlikte deniz sahilinde ve Göksu ırmağı kenarında çevre kirliliği de önemli oranda artmaktadır. İlçemize gelen tatilcilerin yanı sıra günübirlik tatile gelen vatandaşlarımız da bu sahillerimizi bilinçsizce kirletmektedirler. Silifke’mizi korumak, kollamak ve gelecek nesillerimize aktarmak bizlerin görevidir. Kentimizi, doğamızı, tarihi yerlerimizi ve sahillerimizi kirletmeyelim. Bu konuda hepimize önemli görevler düşmektedir. Hep birlikte duyarlı olursak çocuklarımıza daha yaşanabilir, daha temiz bir Silifke ve dünya bırakabiliriz. Bize emanet olarak bırakılan çevremizi ve doğamızı hep birlikte koruyup gözetelim. En iyi temizliğin kirletmemek olduğunu unutmayalım. Yaşadığımız şehrin daha yeşil ve yaşanabilir olması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10