Olimpiyatlar Ve Yangın

Olimpiyatlar Ve Yangın

OKÇULUK

METE GAZOZ’A TEBRİKLER

Dünya Olimpiyat Oyunları Japonya’nın Tokyo kentinde devam ediyor. Milli sporomuz Güreş’ten sonra Okçulukta ta ilk altın madalyamızı Mete Gazoz ile aldık. TRT Spor Yıldız’dan canlı canlı izledim. Atılan okların havada süzüle süzüle gidip, Hedef 10 vurması ile birlikte sanki ben atmışım gibi sevinçten havalara sıçradım. Ülkemize Ata sporumuz Okçuluk7ta ilk altın madalya getiren Mete Gazoz’u tebrik ediyorum. Başarıların devamını diliyorum.

BOKS

Boksta ise iki kadın Sporcumuzun Esra Yıldız Çeyrek ve Busenaz Sürmeneli Yarı finale yükselmesini de kutluyorum. İnşallah kadın boksörlerimizde altın madalya alırlar, ülkemizi sevince boğarlar.

VOLEYBOL

Voleybol Kadın Milli Takımız ise adeta tarih yazıyor. Olimpiyatlarda ilk kez ilk dörde kalarak finallerde oynayacak. Dileğimiz Filenin Sultanları madalya ile dönerler.

***

YANGINLAR

MERSİN-ANTALYA-OSMANİYE-ADANA-MUĞLA-HATAY ve DİĞER ŞEHİRLERİMİZDE…

Son bir hafta içinde ülkemizin değişik bölgelerinde çıkan orman yangınları ister istemez bizleri “neler oluyor” diye derin derin düşündürüyor.  Özellikle turizm aylarında yoğunluğun çok olduğu bölgelerde çıkan orman yangınları ‘ Türk turizmine balta mı vurulmak isteniyor’ diye düşünmeden geçemiyorum. Sabotaj mı değil mi sorularının yanıtlarını Savcılıklar araştırıyor. Fakat orman yangınları her yönden ülkemizin varlığını tehdit eden durumlardır. Sert tedbirler alınmasını arzu ediyorum. Bir aylık ormana girme yasağı alan valiliklerimizi kutluyorum. Ayrıca Orman bölgelerinde sık aralıkılar gözlem noktaları ve çok büyük su depoları (havuzları) oluşturulmalıdır.

Orman yangınları ile ormandaki doğal yaşam yok oluyor. İnsanlarımızın evleri yandığı gibi ömürlük birikimleri de yanıyor. Kızlarımızın çeyizlikleri, biriktirilmiş mal varlıkları, eşyalar ve hayvanlar maalesef yakıp geçiyor orman yangını… Orman yangınlarında yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dilerken; Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ve, orman yangınları ile amansız mücadele eden itfaiye ekiplerimize de Allah yardımcıları olsun, ayaklarına taş değmesin dileklerimle…

YORUM EKLE