“Gençler Seferber Oldu”

Kahramanmaraş merkezli on ilde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremin ardından gençler seferber oldu.

“Gençler Seferber Oldu”

Gençler Seferber Oldu”
Kahramanmaraş merkezli on ilde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremin ardından gençler seferber oldu. Depremde en çok göç alan yerlerin başında ise Mersin Erdemli yer alıyor.
On ili etkiyen depremin yaralarını sarmak için milyonlar seferber oldu. Bu yerlerin başında ise Mersin Erdemli yer alıyor. Erdemli Belediyesi ve Erdemli Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen çalışmaların ön saflarında ise gençler var.
24 saat esasına dayanarak gönüllü olarak çalışan gençlerin azmi ise herkese umut oluyor, güç veriyor. Kimi lise okuyor, kimi ise üniversite. Kimi yardımları taşıyor, kimi ise simit yapıyor. Her birinin ortak amacı ise ülkemizin yarasını sarmak.
“Gençlerimizle Gurur Duyuyorum”
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, depremin yaşandığı ilk günden bu yana Erdemlili gençlerin gece gündüz çalıştığını belirtti. Gençlerin gönüllü olarak çalışmalarından dolayı gurur duyduğunu ifade eden Başkan Tollu, “Depremde kardeşliğin, dayanışmanın, yardımlaşmanın en güzel örneğini Erdemli vermiştir. Bunun başında da gençlerimiz gelmektedir. Beş yüz küsur tane gencimiz deprem tarihinden bugüne kadar depremden zarar gören, depremden muzdarip olan insanlarımızın iaşe, ibate, barınma giderlerini karşılamak adına, gece gündüz canları pahasına mücadele ettiler. Erdemlimizin insanlarına, gençlerimize binlerce kere teşekkür ediyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz, iyi ki varlar” diye konuştu.
Yardım seferberliğinden gençler mutlu. Depremzedelere yardım etmek için simit yaptığını ifade eden tıp öğrencisi Habibe Aydoğmuş, “ Burada simit yapıyoruz depremzedelere göndermek için. Ben kuzenimden duydum burada simit yapıldığını, arkadaşlarıma da söyledim. Evde rahat hissetmedik açıkçası hiç birimiz” diye konuştu.
Depremzedelere yardım etmek için yedi yirmi dört çalıştıklarını ifade eden öğrenci Selim Kaya, “ Biz Erdemlili gençler olarak depremzedelere yedi yirmi dört gece gündüz demeden burada her türlü gönüllü yardım yapmaya hazırız” diye konuştu.
Depremzedelere yardım ettiği için gururlu olduğunu ifade eden öğrenci Mustafa Yıldız, “ Bebek bezlerini felan ayırıyoruz numaralarına göre veriyoruz gelenlere işte. Yedi yirmi dört hizmetteyiz” diye konuştu.
Yardım merkezine daha çok yardımların yapılmasını isteyen öğrenci Kevser Solmaz, “ Gönüllü olarak depremzede vatandaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince. Kıyafet ihtiyaçlarını ayakkabıdır her türlü ihtiyaçlarını burada karşılıyoruz. Yardımlarınızı da bekliyoruz” diye konuştu.
Erdemlili gençler olarak gece gündüz yardıma hazır olduklarını ifade eden öğrenci Gürkan Külbay, “ Malzemeler veriyoruz, eksik malzemelerimiz oluyor onları tamamlamak için Erdemlide bir sürü gönüllü vatandaşlarımız oluyor, onlardan da yararlanıyoruz” diye konuştu.
Depremzedelere yardım ettiği için mutlu olduğunu ifade eden öğrenci Sevim Durdu Uçar, “ Erdemli gençleri olarak depremzedelere yardım ettiğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu.
Evde durmaktansa depremzedelere faydalı olmak için geldiğini ifade eden öğrenci Hatice Özük, “ Evde oturamadık içimiz rahat etmedi. Erdemli’nin gençleri olarak çorbada tuzumuz olsun istedik” diye konuştu.
Gönüllü gençler olarak gece gündüz çalışmaktan gurur duyduğunu ifade eden öğrenci Bilal Kaya, “ Erdemlili olarak bu durumdan mutluyuz ve gururluyuz” diye konuştu.
Öte yandan Erdemli Belediyesi’nin depremzedelere yardımları Erdemli Kapalı Semt Pazarındaki “Depremzede Yardım Koordinasyon Merkezi’nde” devam ediyor.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER