Mersin İŞKUR ile METKOSAD arasında Protokol İmzalandı

Mersin İŞKUR ve Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği ( METKOSAD )arasında Protokol İmzalandı

Mersin İŞKUR ile METKOSAD arasında Protokol İmzalandı

Mersin İŞKUR ve Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği

( METKOSAD )arasında Protokol İmzalandı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği ( METKOSAD ) arasında Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği’nde 17 Şubat 2023 tarihinde protokol imzalandı.

‘Yeni Umutlar’ projesi kapsamındaki bu protokol ile 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen ve Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis, Elazığ ve Adana illerinde can kaybına ve hasara neden olan deprem afetine maruz kalan vatandaşlarımızdan Mersin ilimize gelen afetzedelerin işgücüne katılması, hayatlarının idamesinin sağlanması ve rehabilitasyonlarına katkı sağlanması amacıyla işe yerleştirme sürecinin işbirliği halinde yürütülmesi hedeflenmektedir.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu ve Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği ( METKOSAD ) Başkanı Ekrem SAĞLAM imzaları ile gerçekleşen protokol töreninde, Sayın Kutlu öncelikle yaşanan depremlerle sarsılan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Mersin iline gelen “Afetzede” statüsündeki vatandaşlar için ilkini gerçekleştirdikleri bu protokol ile Kamu – İşveren  işbirliği ile Mersin’de bulunan iş arayan statüsündeki vatandaşlar gibi afetzede statüsündeki vatandaşların da  yetkinliklerine uygun ve ivedilikle işgücü piyasasına kazandırılmalarını hedeflemekte olduklarını belirtti. Ayrıca bu istihdam seferberliğine destek olan ‘Yeni Umutlar’ projesinde işbirliği ve hassasiyetleri için Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği ( METKOSAD )’ne teşekkürlerini ileterek daha fazla vatandaşımızın işgücü piyasasına katılmasını sağlayacak yeni işbirliklerine devam edeceklerini söyledi. Mersin Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği ( METKOSAD ) Başkanı Ekrem SAĞLAM ise öncelikle bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini belirterek “-Deprem bölgesinde olan bölgeden gelen depremzede vatandaşlarımıza dernek üyelerimiz tarafından destekler oldu ve olmaya devam edecek. Mersin İŞKUR ile yaptığımız bu protokol ile de kamu işbirliği içinde olacağız, Mersin’de bulunan iş arayan vatandaşlarımız gibi depremzede vatandaşlarımızın da hızlı şekilde dernek üyelerimizde bulunan uygun pozisyonlara yerleştirilmelerini sağlayarak, işgücü piyasasına yeniden kazandırılmalarına destek olacak, birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı hep beraber saracağız." dedi.

Mersin İŞKUR İl Müdürü Sayın Kutlu, Mersin’de bulunan tüm iş arayan statüsündeki vatandaşlarımızda olduğu gibi afetzede statüsündeki vatandaşlarımıza yönelik İstihdam Seferberliği ile Mersin iline yönlendirilen vatandaşlarımız için başta işe yerleştirme, danışmanlık, aktif ve pasif işgücü hizmetleri konularında olmak üzere kurum hizmetlerine devam ettiklerini; ilimize yönlendirilen afetzedelerin işgücü piyasasına kazandırılması konusunda vatandaşlarımızın yerinde ziyaret edilerek bireysel danışmanlık hizmeti verilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. İşgücü piyasasında ise işverenlerle temasta bulunmaya devam edeceklerini belirterek tüm iş arayan statüsündeki vatandaşlarımızda olduğu gibi bu süreçte afetzede statüsündeki vatandaşlarımızın da  işe alımı konusunda işbirliği yapma çağrılarında bulundu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER