Hep azınlıkta kalacaklar

Hep azınlıkta kalacaklar

Dolara müdahale edildi düşmeye başladı. Yeni ekonomik modeller, yani Türk Ekonomik modeli için karar alındı daha da çok düşmeye başladı… Lakin yükselişini görenler düşmesini görmek istemiyor. Böyle olunca onlar hakkında iyi düşünmemiz mümkün görünmüyor.

1920’de TBMM’sinin ne şartlar altında Ankara’da açıldığını bilmeyenler;

1923’de Cumhuriyet’in hangi zorluklar altında kurulduğunu düşünmeyenler;

Yurdun dört bir yanında işgalci Avrupa milletlerinin askerleri ile omuz omuza savaşarak Anadolu’yu kurtaran, Türklerin esir olmayacağını haykıran kahraman şehit Mehmetçiklerimizi anmayanlar;

Bölücüler ile kanka olanlar;

Elbette doların-dövizin düşmesine üzüleceklerdir. Elbette ülkenin ekonomisinin refaha kavuşmasına sevinmeyeceklerdir.

Ve elbette onlar hep azınlıkta kalacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay kurulmadı. Halen içte ve dışta düşmanları vardır. Türk genci bu düşmanlarının her türlü oyunlarına karşı uyanık olmak zorundadır. Tarihinden ve atasından aldığı güç ile düşmanları ile mücadele etmelidir.

Bugünde ekonomik bir savaş veriliyor. Doların düşmesi ile birlikte gıda maddeleri ve diğer malların fiyatının düşürülmesi gerekirken, bunu yapmayanlar vatan duygusundan yoksunlardır. İnsanlıktan uzaklardır. Ceplerine birkaç kuruş fazla para girecek diye milyonlarca insanın ekmeği ile oynayanlar kesinlikle iyi niyetli değillerdir. Bunlara da kanmayacaktır Türk Gençliği…

Artık yeni bir yıla gireceğiz. 2022 Yılı hoş geldin. 2022 yılının sağlıklı olarak pandemiden uzak, dertlerden ırak, barış ve huzur yılı olmasını diliyor tüm okurlarımın yeni yılını kutluyorum.

YORUM EKLE