Gurur duymalıyız.

Gurur duymalıyız.

Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası İstanbul’da yapıldı. Türkiye takım olarak dünya birincisi olurken, Busenaz Sürmeneli, Şennur Demir, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş, Ayşe Çağırır altın madalya alarak dünya şampiyonu oldular. Boksta gösterilen başarılarından dolayı Boks kadın milli takımımız ile gurur duymalıyız. Başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum.

Spordaki son yılların başarısı, elbette ülke yönetiminin spora verdiği destek ile eş orantılıdır. Önce istemek sonra çalışmak ve çalışmak ve çalışmak ondan sonra başarı böyle altın madalyaları alarak devam edecektir inşallah.

Özellikle okçuluk, güreş, boks, halter ve tekvando, voleybol gibi sporlarda erkek ve kadın sporcularımızın başarıları daha da arttı.

Bu başarı dünya ülkeleri arasında Türkiye’nin tanıtımı için çok önemlidir. Çünkü; spor, birliktelik demektir. Barış demektir. Dostluk demektir. Ülkeler arası insanların kaynaşması demektir. Türkleri spor karşılaşmalarında tanıyan diğer ülke insanları; ülkemize gelmek isteyecekler ve bizleri daha yakından tanımak isteyeceklerdir. 

Artık başarı sadece sporda kalmayacak her alanda kendini hissettirecektir.

Sağlıcakla kalın

YORUM EKLE