Vali Pehlivan Polis Haftası İçin Düzenlenen İftara Katıldı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 178. Kuruluş Yıldönümü Vesilesiyle Düzenlenen İftar Yemeği Programına Katıldı

Vali Pehlivan Polis Haftası İçin Düzenlenen İftara Katıldı

Vali Ali Hamza Pehlivan, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 178. Kuruluş Yıldönümü Vesilesiyle Düzenlenen İftar Yemeği Programına Katıldı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte, Türk Polis Teşkilatının 178. Kuruluş Yıldönümü olan 10 Nisan Polis Günü vesilesiyle Toroslar Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar yemeği programına katıldı.

4-10 Nisan tarihleri arası Polis Haftası ve 10 Nisan günü Polis Günü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün bahçesinde düzenlenen iftar programında bir konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan; “Türk Polis Teşkilatı'nın 178. kuruluş Yıl dönümünü en iyi dileklerimle kutluyor bütün mensuplarını şükranla selamlıyorum.
Türk Polis Teşkilatı, 1845 yılından bugüne, devletimizin ülkemizin, milletimizin birliği, beraberliği, huzuru, asayişi ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca görev yapan devletimizin en köklü teşkilatlarından biridir. Bu teşkilat, kurulduğu günden bu yana gücünü, milli ve manevi değerlerimizden, yasalarımızdan, devletimizden ve milletimizden almaktadır. Aldığı bu güçle yurdumuzun dört bir yanında üstlendiği görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Mersin'e kadar yurdumuzun dört bir tarafında polisimiz, vatandaşımızın güvenliğini, huzurunu sağlamak için canla başla görev yapmaktadır.

Polis Teşkilatımız içinde bugüne kadar görevinin sorumluluğunu yerine getirirken şehit olan yüzlerce, binlerce meslek mensubu var. Bütün polis şehitlerimizi ve onların manevi şahsında dünden bugüne, vatanın, birliği ve beraberliği, güçlü geleceği için canını feda eden bütün şehitlerimizi saygıyla, minnetle, rahmetle yad ediyorum. Aynı şekilde gazilerimizden ebediyete irtihal edenleri rahmetle, hayatta olanları şükranla anıyorum.
Güvenlik ve asayiş son derece önemli bir konudur. Kolluk birimlerimiz, Emniyetimiz, Jandarmamız, Sahil Güvenliğimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Ülkemizin Türkiye'mizin, bu cennet vatanımızın her bir karış toprağını yedi yirmi dört nöbet tutmak suretiyle devletimiz ve milletimiz adına muhafaza etmektedir.
Güvenlik güçlerimiz nöbet tutuyor, hepimiz nöbet tutuyoruz. Bulunduğumuz yerlerdeki görevleri üstlendiğimiz görevleri en iyi şekilde yerine getirme gayretiyle bu nöbetimizi ve vatan borcumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz.

Ramazan ayındayız. Ramazan'ın vermiş olduğu o huzuru, huzur iklimini içten yaşamaya gayret ediyoruz. Bununla birlikte bu ramazan içimiz buruk. Çünkü 6 Şubat'ta büyük depremler yaşadık. Bu iftar programına iştirak eden depremzede ailelerimiz var. Hem burada bulunan ailelerimize hem de depremden etkilenen bütün vatandaşlarımıza ve bütün milletimize bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kaybettiğimiz canlarımız var. Deprem şehitlerimiz var onlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Bu süreçte de kolluk birimlerimiz, emniyet teşkilatımız, önemli görevler üstlendi. Onlara da vermiş oldukları hizmetlerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Mersin İlimiz, depremden etkilenen illerimizden gelen misafirlerimize ve depremi yaşayan illerimizdeki vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerde üzerine düşeni yaptı, yapmaya da devam ediyor.

Devletimiz, milletimiz bütün kuruluşlarıyla kenetlendi ve depremin yaralarını, yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. O şehirler yeniden imar edilecek ve vatandaşlarımız o eski günlerinde inşallah dönecekler.

Kahramanca görevini icra eden ve birlikte mesai arkadaşlığı yapmaktan gurur duyduğumuz Türk Polis Teşkilatı'nın bütün Mensuplarına, vermiş oldukları hizmetlerden dolayı Mersinli hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyor, 178.kuruluş yıldönümünü içten en iyi dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen iftar programında Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Akdeniz Belediye Başkanı M. Muhammet Gültak ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan da bir konuşma yaptı.

İftar programında yapılan konuşmaların ardından, çocukların eğlenmeleri amacıyla İbiş ile Karagöz ve Hacivat gösterileri sergilendi.
İftar programına Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Şehit aileleri, Gaziler, depremzede aileler, Emniyet mensupları katıldı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER