banner18
banner12

İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

‘İl Koordinasyon Kurulu’ Vali Su Başkanlığında Toplandı

İl Koordinasyon Kurulu’nun ‘2021 Yılı III. Toplantısı’ Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Mavi Salon’da düzenlenen toplantıya; vali yardımcıları, kaymakamlar, bölge müdürleri, il müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında kamu kurum ve kuruluşlarının kendi görev alanına giren kamu projelerini sıkı bir şekilde takip etmesinin önemi vurgulayan Vali Ali İhsan Su, kamu projelerinde etkinlik, hız ve bitiriciliğin çok önemli olduğuna işaret etti.

Sözlerinin devamında 2021 yılı itibariyle toplam proje tutarının 24 milyar 482 milyon 195 bin 710 TL olduğunu kaydeden Vali Su; “Yıllık ödenek 3 milyar 911 milyon 051 bin 591 TL, yılı harcaması ise 1 milyar 143 milyon794 bin 177 lira ve nakdi gerçekleşme oranı %29,25 olarak gerçekleşti.

Vali Ali İhsan Su: “Bizler vatandaşlarımıza hizmet için bu görevleri icra ediyoruz. Halkımızın memnuniyeti, onların huzur ve güvenliği, mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Müracaatları en kısa sürede sonuçlandırmak bizim birinci derecede görevimizdir. Bu bakımdan tüm kamu personelimiz, iş ve işlemlerde vatandaşlarımıza kolaylık sağlama yönünde ne gerekiyorsa yapmayı kendisine şiar edinmeli.” şeklinde konuştu.

Kamu kurum ve kuruluşlarının devam eden projeleriyle ilgili sunum yaptığı toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER