Filistin…

1.Dünya Savaşı esnasında İngilizlerin Arabistan topraklarındaki hakimiyeti sonrasında Cetvelle çizilen haritalardan biri de Filistin topraklarıdır. Ürdün Emirliği’ne bağlı Filistin Mandası 1948 yılında Yahudilerin Filistin topraklarına yerleşmesi ile sona ermiştir. 1948 yılında da İsrail Devleti kurulmuştur.

1800’lerin sonlarında Yahudi ileri gelenlerinin Osmanlı Padişahı 2. Abdulhamit’ten toprak istemelerine ret cevabı alırlar. 2.Abdulhamit, “ Milletin toprağı şehit kanlarıyla alınmıştır, Milletin toprağı Yahudi devleti kurulması için parayla satılamaz” şeklinde ret etmiştir.

Aslında Haçlı seferlerinin temelinde de Yahudi devletinin kurulması fikri vardır. 1000 yıl öncede Kudüs ve Filistin toprakları Hristiyanlarca ele geçirilmeye çalışılmış, bunun başını da ‘tapınakçı’ denilen Yahudiler çekmiştir.

Yahudiler isteklerinden hiçbir zaman vaz geçmediler. Filistin toprakları onlar için kutsal yerlerdir. Ortadoğu’da kuracakları büyük Yahudi imparatorluğu için başlangıç yeridir.  Neticede 1948 yılında İngilizlerin devretmesi sonucu Filistin toprakları üzerinde devletlerini kurarlar ve ardından Arap İsrail savaşları sonucunda topraklarını sürekli genişletirler.

Bugünlerde Gazze ve çevresinde yaşam süren Arap milleti Filistinliler Yahudiler tarafından zulüm görmektedirler. Adeta devlet terörü estiriyorlar. Silahsız insanlara bomba kurşun yağdırıyorlar. Orantısız güç kullanıyorlar. Ve ABD Yahudilere sınırsız destek veriyor.

BM Güvenlik Konseyinde ABD’nin veto hakkı bulunuyor. ABD Yahudi Terör Devleti İsrail’i savunurken bu gücünü kullanıyor. Artık, dünyanın beşten büyük olduğunun ispatlanması için artık süre dolmuştur. Bir an önce dünya milletleri veto hakkı bulunan ülkeleri gözden geçirmelidir. 

Bir bayramı daha Müslümanların Hristiyanlar tarafından kana bulandığı günlerle geçirdik. Allah sabrımızı daim etsin başta Türkiye olmak üzere Müslüman ülkeleri başarılı kılsın.

YORUM EKLE