Anamur Belediyesi 44. Aracını Envanterine Kazandırdı

Anamur Belediye Başkanlığı 44. Aracı olan asfalt dökme makinesini envanterine dahil etti.

Anamur Belediyesi 44. Aracını Envanterine Kazandırdı

Anamur Belediyesi 44. Aracını Envanterine Kazandırdı.

       Anamur Belediye Başkanlığı 44. Aracı olan asfalt dökme makinesini envanterine dahil etti.

       Belediyeye bağlı makine parkını baştan sona yenileyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç satın aldıkları asfalt dökme makinesi ile yenilenen araç sayısının 44’e ulaştığını ifade etti.

       Asfalt dökme makinesinin kamyonunun ve distribütör parçalarının Devlet Malzeme Ofisi’nden temin edildiği bilgisini veren Belediye Başkanı Kılınç aracın toplamda 2.300.000 TL maliyeti olduğunu belirtti.

       Başkan Kılınç: “ Göreve geldiğimiz günden bu yana 11 milyon TL’si hibe, yaklaşık 33 Milyon TL yatırımla toplamda 44 yeni iş makinesi ve aracı belediyemize kazandırdık. Güncel araç fiyatlarını göz önünde bulundurduğumuzda toplam yatırımımızın 100 milyon TL’ye yaklaştığını görüyoruz. Makine parkı açısından birçok il belediyesinden daha iyi durumdayız. Aldığımız araçlarla Anamur Belediyesi’nin önümüzdeki 25-30 yıllık araç ve iş makinesi problemini ortadan kaldırmış oluyoruz.” Dedi.

       Yeni asfalt döküm aracını Akdeniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen asfalt dökümünde test ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “ Göreve geldiğimizde vatandaşlarımıza sera yolları dahil asfaltsız yol bırakmayacağımızın sözünü vermiştik. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla şehir merkezi ve yakın mahallelerimizde problemlerin büyük çoğunluğunu ortadan kaldırdık. İkinci asfalt dökme aracımızın da gelmesi ile birlikte çalışmalarımızı daha da hızlandırıp kısa süre içerisinde 56 mahallemizin tamamında belediyemizin sorumluluğunda bulunan yollara asfalt dökmüş olacağız. Yeni aracımızın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

      

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER