Bize ne?

Bize ne?

Su akarsa testi dolar… Ya dolar akarsa ne olur?

O zaman da testi dolar. Dolar bollaşır. Dolar bollaşırsa değeri düşer… Yani ucuz olana rağbet olmaz. Böylece dolar elde saklı kalmaz, döviz bürolarında kalır.

Kim elinde dolar tutuyorsa Türkiye’ye iyilik etmiyordur. Boşaltın dolarları… Türkiye rahat etsin.

Sanal âlemde yapılan dolar fiyatının artışı Türkiye’yi etkilememeli. Çünkü Türk insanı çalışkandır zekidir ve üretir. Üretimin olduğu yerde doların fiyatı söz konusu bile olamaz.

Kim konuşuyor doların fiyatının arttığını bir bakalım.

Haberlerde geçen mesajlara bakılacak olursa Muhalefet partileri doların değeri artıyor diye iktidar partisini eleştiriyor.

Derde devayız diyenler gelecekte biz olacağız diyenler, ince ince hesap edenler, en iyi biz düşürüz diyenler, Türkiye’nin partisiyiz diyenler çıkmışlar dolar 10 TL’yi aştı diye iktidara yükleniyorlar.

Ne olmuş yani dolar 10’TL yi aştıysa... 

Bize ne?

Desenize ABD dolarından bize ne? İş adamlarına tavsiyede bulunsanıza dolarla iş yapmayın diye…

Niye desinler ki “Biz gelirsek” le başlayan doların düşmesini iddia ediyorlar. Kimi 5 dolara düşüreceğini kimi mazideki 2 küsur dolardan bahsediyor. Madem öyle doları düşürebilecek bir gücünüz var, şimdi düşürün de millet de sizi sevsin… Alkışlasın.

Fakat, doları artırıp birçok ürüne zam yapılmasını sağlayan güçlere sığınıp; iktidarı ekonomik yönden köşeye sıkıştırmanın adı siyaset mi olur. Öyle düşünenler bilsin ki emperyalizmin yeni tuzaklarıdır bunlar. Emperyalistler terörle yapamadıkları iktidar değişimini ekonomi ile yapma derdindeler… Muhalefet partileri bu oyunları görmelidir. Oyunları bozarsanız zaten dolar 1 Türk lirasının da altına düşer.

Vakit el ele birlikte emperyalizmle mücadele zamanıdır. Mücadele ile doların değer düşer… 

Sağlıcakla kalın…

YORUM EKLE