Avrupa’dan Türkiye’ye Bakın

Avrupa’dan Türkiye’ye Bakın

Ülkemizde neden askeri operasyon yapılıyor diye soranlara sesleniyorum. Avrupa’ya gidin her hangi bir ülkeden, Türkiye nasıl görünüyor bir bakın. Önce tabi ki gittiğiniz Avrupa ülkesinde neler oluyor onu da bir öğrenin ki, Türkiye’yi kıyaslayabilesiniz.

Gittiniz Almanya’ya, İtalya’ya, Fransa’ya, İngiltere’ye hiçbir askeri operasyon yok. İşçileri, memurları, insanları huzur içinde yaşıyorlar.

Bütün Avrupa ülkelerini tek tek yazmaya gerek yok.  Kısacası AB ülkeleri aynı şekilde yaşıyorlar. Bunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Peki Türkiye’de durum nasıl?

Türk askeri, Suriye’de yine bir barış ve huzur operasyonuna hazırlanıyor. Önceki yapılan operasyonlar başarı ile sonuçlanmıştı. Ve o bölgelerde briket evler yapılmaya başlandı. Böylece huzurlu bir ortama kavuşan bölgelere; Türkiye’ye sığınan binlerce Suriyelilerin dönmeleri sağlanmıştı.

PKK/YPG’nin sınırlarımızı aşarak masum insanlara saldırıları, nöbet tutan askerlerimize saldırıları, Türkiye’yi rahatsız etmeleri devam ediyor. Keza Irak’ta da aynı terör tacizleri sürüyor. Gittiğiniz Avrupa ülkelerinde böyle bir terör saldırısı var mı? Dışardan dost müttefik dediğiniz ülkelerden beslenen bir terör tabi ki yok. Onların insanları mutlu huzurlu bir yaşam sürüyorlar.  

Peki neden öyle yaşıyorlar?

Ülkemize saldıran terör örgütlerine destek veren onlar olduğu için. Silah dahil, ülkelerinde barınma dahil her türlü desteği verdikleri için, kendilerinde terör yok, ama bizim ülkemizde var. Üstelik bu Avrupalı ülkeler hem dostumuz hem de NATO’da müttefikimiz olanları var. Nasıl bir çelişkiyse, dost ve müttefik ülkeler, ülkemize terör estiren teröristlere bir şekilde destek veriyorlar. 

Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye bir bakın! Göreceğiniz Avrupalıların kaç yüzü olduğudur. 

Onlar oturdukları koltuklarında terör örgütlerinin Türk Milletine ne kadar zarar verebileceğini ölçe dursunlar… Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücü ve kararlılığıyla; Allah’ın izniyle, cesaretiyle, sabrıyla ve aklıyla teröristleri ve yerli yada dış mihraklı işbirlikçilerinin kökünü kazıyacaktır ve dünyanın süper gücü olacaktır.

Sağlıcakla Kalın!

YORUM EKLE