Atsız Afşın Yılmaz ve Toroslar

Atsız Afşın Yılmaz ve Toroslar

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin ev sahipliğinde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi yapıldı. Yapılan etkinlikte, ‘Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'na katılarak dereceye giren belediyelere ödülleri verildi. Toroslar Belediyesi de gençlere yönelik çalışmaları başta olmak üzere 'Tekno Toroslar Projesiyle' ödüle layık görüldü. Ve Ödülü Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

İlk kez belediye başkanlığı yapan genç başkan, Atsız Afşın Yılmaz iki yılı geçen süre içerisinde birbiri ardına ürettiği projeler ile adından sık sık söz ettiren başarılarına; bir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül almayı da ekledi.

1994 yılında kurulan Toroslar Belediyesi’nin belediye başkanları içinde; Cumhurbaşkanı’nın elinden ödül alan belediye başkanı olarak, bir tek Atsız Afşın Yılmaz’ı gördüm. Hayırlı uğurlu olsun. Başarılarının devamını dilerim.

Göreve gelir gelmez önemli noktalardaki yönetim değişiklikleri ile Toroslar’da başarılı çalışmalar yapan Başkan Yılmaz, belediye hizmetlerinin daha hızlı ve kaliteli olması için çalışan personelle sık sık bir araya geldi ve yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Özellikle kaldırım, asfalt çalışmalarında iyi bir ivme yakalayan Başkan Yılmaz kültürel ve spor etkinliklerinde de Toroslar halkının mutlu olmasını sağladı. Özellikle ilk yıl düzenlenen Mahallelerdeki ramazan etkinlikleri göz doldurdu. Tabi iki yıldır Pandemi nedeniyle bu tür etkinlikler yapılamıyor.

Çağın gereği olan bilgisayar ve internet ortamında dijitalleşen bir belediye ile Toroslar halkına daha çabuk ulaşılması sağlandı. Hizmetleri cep telefonlarından bile takip edebilen Toroslar halkı Başkan Atsız Afşın Yılmaz’a desteğini sürdürüyor.

Bende Toroslar’da yaşayan bir fert olarak alınan ödülden dolayı sevinçliyim. Ve Başkan Atsız Afşın Yılmaz’ı bir kez daha kutluyor başarılanının devamını diliyorum.

YORUM EKLE