Seyirciden medet ummak

Seyirciden medet ummak

Bir gurup futbol seyircisinden siyaset başarısı bekleyenler olduğu sürece ve atılan naraları destekleyen fenomenler olduğu sürece, ülkemizde maalesef seyirciden medet umarak, siyaseti yönlendirmek isteyen cambazlar da bitmez.

Bir zamanlar ülkemizin gençlerine kene gibi yapışan komünizm fikrinin ana teması aile bireylerini birbirine karşıt hale getirip ülkeyi karışıklığa sürüklemek, mevcut iktidarları ülkeyi yönetemez hale getirmek, oluşacak kaos ortamında yardım adı altında ülkemizi yabancılara teslim etmek. Sonrası malumunuz;  Afganistan, Irak, Libya, Mısır ve Suriye gibi devletsiz kalmak.

Türk insanının Anadolu’dan başka gidip vatan yapacağı bir toprağı yok artık. Anadolu’da var olmaya sonsuza kadar devam edecektir. Edeceğiz de!

Kısaca özetlersek: Askeri darbeler ile Türk insanını yönetmeye kalktılar olmadı. Lise ve üniversite gençliğini birbirine düşman ettiler yine olmadı. Etnik ve dini ayrıştırmalar ile gündem oluşturdular yine olmadı. 2000 yılından itibaren ekonomik krizler yaptılar yine olmadı. Darbe teşebbüsünde bulundular olmadı. Olmayacakta.

Ama onlar vazgeçmiyorlar.

İşte son asrın felaketi dedikleri Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle 11 ilimiz yıkıldı, insanlar acılar içinde kaldı, binlerce insanımız vefat etti yüzbinleri geçen yaralı var. Ve milyonlarca insan; deprem oldu oluyor, olacak endişesi ile yaşam sürdürmeye başladı.

Deprem günlerinde kurtarma ekipleri bir canı kurtarmanın derdine düşmüş iken; sosyal medya fenomenleri bir yerlerden düğmeye basılmış gibi ortalığa çıktılar. Her saniye bir yalan haber paylaşmaya başladılar. Ve bekledikleri kargaşa, kaos hevesleri yine boşa çıktı.

Deprem saatinden itibaren deprem bölgelerinde olan askerimizi görmezden geldiler. Baraj patladı yalanına inandıramadılar. Yardım neden gitmedi, devlet nerede diye sorguladıkları tivitleri boşa çıktı. Allah’a dua eden insanlara slogan atıyor dediler ve bu yalanları halkımız deprem bölgesinden, “Allah razı olsun devletimizden. Yardım etti bizlere.” Sözleri ile yalanladılar.

Çünkü Devlet her yerdeydi.

Asrın felaketi denmesini bile “büyütüyorlar” demekle aslında kendilerini ne kadar küçülttüklerini bilmiyorlar. Ama öğrenecekler elbet. Çünkü onlar yıllardır ülke insanının heyecanını bilmiyorlar. Türk insanı bölgesinde lider, dünyada lider olmanın büyük sevdasını yaşıyor.

Ah bir inansalar.

Kalkmışlar maç seyircisine “Hükümet istifa” diye bağırtıp videoya çekerek sosyal medyada paylaşıyorlar. Ne elde edeceklerse; yani dilim varmıyor söylemeye yazmaya ama istedikleri kaos ortamı hiçbir zaman olmayacak.

Eski Türkiye yok!

Akıl, zeka ve bilgi ile “2023 Lider Ülke Türkiye” idealini gerçekleştirmek isteyen insanların yönettiği Türkiye var artık.

YORUM EKLE