banner18

‘Roza’ Filmi Sarsıcı Hikayesiyle Seyirciyi Yüzleşmeye Çağırıyor!

BAŞROLLERİNİ BELÇİM BİLGİN, FİKRET KUŞKAN, BAHAR ŞAHİN, BURAK SEVİNÇ’İN PAYLAŞTIĞI ‘ROZA’ 6 EKİM’DE VİZYON’DA…

‘Roza’ Filmi Sarsıcı Hikayesiyle  Seyirciyi Yüzleşmeye Çağırıyor!

Hamit İzol’un aynı isimli kitabından uyarlanan ‘Rozafilmi sarsıcı hikayesiyle seyircileri sinemada kendileriyle yüzleşmeye davet ediyor. Yapımı Akiz Yapım’a, genel koordinatörlüğünü Irmak Çığ Erlertürk’ ait olan filmin yönetmen koltuğunda Mustafa Kotan otururken senaryosu ise Sultan Turan Kızılay imzası taşıyor.

Mevsimlik işçi olarak Urfa’dan Mersin’e göç eden bir ailenin dramını anlatan Roza sinema tarihine bir iz bırakmaya hazırlanıyor. Birbirinden etkileyici performansların sergilendiği filmin kadrosunda Belçim Bilgin, Fikret Kuşkan, Bahar Şahin, Burak Sevinç, Deniz Bolışık, Ümit Çırak, İzzet Yüksek, Berk Bakioğlu, Ayça Kuru, Hasan Balay, ​​İrem Sultan Cengiz ve Arin Alkış yer alıyor.

‘ROZA’DAN ÇARPICI FRAGMAN

Fragman indirme link

https://we.tl/t-W32pWXcpT4

Gerçek ve acı bir hayat hikayesini beyaz perdeye aktaran ‘Roza’ filminden ilk görüntüler yayınlandı. Sarsıcı gerçeklerin başarılı performanslarla buluştuğu filmin fragmanı sinemaseverlere unutulmayacak bir tecrübe yaşatacağının habercisi oldu.

Yeni sezonun ilk iddialı filmlerinden biri olan ‘Roza’ vizyona girmeden önce festival yolculuğunu tamamladı. İtalya’da gerçekleştirilen Uluslararası Film Festivali ‘Ora!Fest’te Fikret Kuşkan’a ‘en iyi aktör’ ödülünü kazandıran film 6 Ekim Cuma günü itibariyle sinemalardaki yerini alacak.

Eğitimsizliğin, ekonomik sıkıntıların ve törenin yıkıcı etkilerini anlatan film Türkiye’de gerçekleşen binlerce ‘gerçek’ hayat hikayesinden yalnızca birini tüm detaylarıyla gözler önüne seriyor.

‘Roza’ 6 Ekim’de vizyona giriyor.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10