MDOB'dan “Şen Dul Opereti”

  Mersin Devlet Opera ve Balesi uzun bir aradan sonra muhteşem bir eser ile yeniden seyircisiyle buluşuyor. Franz Lehar’ın unutulmaz eseri “Şen Dul Opereti”

MDOB'dan  “Şen Dul Opereti”

                      Mersin Devlet Opera ve Balesi uzun bir aradan sonra muhteşem bir eser ile yeniden seyircisiyle buluşuyor. Franz Lehar’ın unutulmaz eseri “Şen Dul Opereti” ile perdelerini açacak olan Mersin Devlet Opera ve Balesi prömiyer heyecanını 22 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 20:00’de Opera Sahnesinde sanatseverlerle paylaşacak.

                      Rejisörlüğünü Melih Öztürk’ün yaptığı eserin orkestra şefi Rustam Rahmedov ve Aytuğ Ülgen, koreografı Berna Turhan İleri, koro şefi ise Anıl Aydın.

                      Ölen Kocasından kalan serveti nedeniyle çevresindeki erkeklerin gözdesi haline gelen Hanna Glawari seçimini kimden yana kullanacaktır? Dünya operet repertuvarının saheserleri arasında olan eserde Hanna Glawari’yi Şebnem Ağrıdağ Kışlalı ve Ayşegül Devrim Dinçer; Danilo Danilovitsch’yi ise Hakan Aysev, Zafer Erdaş, Korhan Dinçer dönüşümlü olarak canlandıracaklar.

                      Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Korosu ve Bale Sanatçılarının birlikte sahneleyeceği “Şen Dul Opereti”nin dekor tasarımı Adnan Öngün, kostümü  Osman Şengezer, ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait.

                      Eserin prömiyeri 22 Ekim 2022 Cumartesi saat 20:00’de, ikinci gösterimi 25 Ekim 2022 Salı saat 20:00’ de olacak. Biletler Opera gişesinden, biletinial.com adresinden temin edilebilecek.

                Biletler  https://www.biletinial.com adresinden, Opera gişelerinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın ve Halkla İlişkiler

Tel: 0324 239 04 60

MDOB Gişe: 0324 238 37 52

E-Posta: [email protected].

www.dobgm.gov.tr/ https://www.biletinial.com

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER