Sahip Olmak

Sahip Olmak

Toprak servettir, mülktür, güçtür. Barınma yeridir.

Varlığının tescil edildiği yerdir. Bayrağını dalgalandırdığın, ağaçlarının gölgesinde serinlendiğin, seccadeni serip ibadet edeceğin ve şehit kanlarıyla sulanan vatandır. 

Türkler var olduğu günden bu yana halkının özgürce yaşam süreceği toprakları kazanmayı kendine hedef seçmiştir. Orta Asya’dan Anadolu’ya, Avrupa ve Afrika içlerine kadar hep böyle olmuştur.

İyide olmuş… Bereketli toprak Anadolu’da; bu gün güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Türkler yaşamaktadır.

Devletimizi yöneten Cumhur İttifakı’nın güçlü ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) il ve ilçe  başkanları göreve geldiklerinde ilk hedefleri hizmet binasını partiye kazandırmayı düşünmeleridir. Öyle ki Mersin’de kendi hizmet binasına kavuşan ilçelere bir yenisi daha eklendi. MHP Toroslar İlçe Teşkilatı kendi binasını satın alarak hizmet vermeye başladı.

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Teşkilatlar olmazsa hiçbir şey olmaz ne ben bir milletvekili olabilirim ne birileri belediye başkanı olabilir.” sözleri ile parti teşkilatlarının ilk hedeflerinin kendi binalarına kavuşmalarının önemine işaret etmişti. Kiracı olmanın kira ödemenin zorluklarını bildiklerini anlatmıştı…

Evet doğru tektir.

Özgürce yaşamak için, bayrağımızın dalgalanması için, ezanımızın okunması için toprağın sahibi olmak gerekir düşüncemi belirtmiştim. İşte MHP teşkilatları da daha da güçlü olmak daha iyi hizmet vermek için teşkilat binalarını partilerine kazandırıyorlar.

MHP Toroslar İlçe binası restore edilirken çevreci, engelsiz ve çocuk dostu olarak dizayn edilmiş. Hizmet odaları, toplantı salonu, makam odası içi dışı dopdolu, bence ziyaret edilerek görülmeli.

MHP Toroslar ilçe Teşkilatı’nın kendi binasında hizmet verme düşüncesini hayata geçirmeyi başaran MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan’ı tebrik ediyorum. Yönetimini kutluyorum. Muhteşem açılış töreni ile de taçlandırması alkışlanır. Başarılar dilerim.

***

Günün sözü:

Sahip çık toprağına taşına… Sen sahip olmazsan senden olmayanlar sahiplenir.

YORUM EKLE