Özgürce Yaşadım…

Özgürce Yaşadım…

“Ona Yörük çocuğu dediler. Akdeniz’in mavisinden, çamların yeşilinden toprağın kızılından yoğrulmuş has Yörük Türkmen’di. Bir babanın sekiz evladının en küçüğüydü. Yedi yaşında iken babasını kaybetti, öksüz kaldı. Mersin’in kırsal mahallesinde tozlu çamurlu sokaklarında hem oynadı hem para kazanmanın çarelerini araştırdı. Kimi zaman simit sattı, kimi zaman soğuksu… Uzun zaman ayakkabı boyacılığı yaptı. Okumayı sevdi. Kazandığı küçük paralarla günlük gazete aldı, aylık edebiyat dergileri aldı okudu da okudu… Okudukça ‘yazmalıyım’ düşüncesine kapıldı. Kurşun kalemle el yazması Aile gazeteleri çıkardı sonra daktilo ile yazılmış ‘istikbal gazetesi’ çıkardı… Kendi ciltlemeleri ile el yazmalı, ve daktilo yazmalı şiir ve öykü kitaplarına kavuştu. Dokuz yıl yaptığı memurluk onu açmadı, istifa etti Çok arzuladığı ‘İstikbal Gazetesi’ni yerel gazete olarak resmen çıkardı… Halen kendi kurduğu gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya devam ediyor.

Onun adı Gazeteci Rüştü Aydın.

Şiirleri sevda, aşk, vatan, bayrak ve milli duyguları öne çıkaran mısraları içeriyor. Romanları Sosyal konuları içeren kurgu romanlarıdır. Kısa öykü yazmayı seviyor.

Hayatını anlatırken duygulanacaksınız, gözleniriz nemlenecek, belki de yaşamın hiçte kolay olmadığını Rüştü Aydın’ın kendi sesinden anlatımı ile dinleyeceksiniz…

Rüştü Aydın anlatıyor!”

Bu yazıyı kendim için yazdım. Kızım Habibe Aydın Tuna seslendirdi ve çekimini yaptığımız belgeseli İnciay Yapım Youtube kanalımızda yayınladık. Halen yayınlanıyor…

Bizim kuşak Cumhuriyetimizin kazanımlarını doyasıya yaşadı. Acısıyla tatlısıyla 98. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimizde; acısıyla tatlısıyla 98yılı geride bıraktık. Ben ise 57 yılı… 57 yılı özgürce, başım dik, emperyalist ülkelerin dipçikleri altında değil, tamamen hür ve bağımsız bir şekilde doyasıya  yaşadım. Devletimizin memuru oldum, iş adamı oldum, yazarı oldum.. Evlendim, çocuğum oldu torunlarım oldu. Ve Cumhuriyetimizden emekli oldum. Şükürler olsun Allah’ıma. İlelebet yaşaması için Cumhuriyetimize ve Devletimize sahip çıkacağım. Sizlerde çıkın.

Özgür yaşamak için çıkın!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

YORUM EKLE