Orman Yangını ve Valimiz

 Orman Yangını ve Valimiz

Vali Ali Hamza Pehlivan Mersin Valisi olur olmaz daha valilik binasına uğramadan makamına oturmadan ilk yaptığı iş 'Şehit Mezarlığı'nı ziyaret etmek oldu. Mersin Yazarlar Derneği olarak yaptığımız ziyarette bunu kendisine söyledim ve tebrik ettim Sayın Valimizi.

Şırnak'tan Mersin'e Vali gelmek…

Gelir gelmez Şehitliği ziyaret etmek ve o günden beri kabullerden bulduğu vakitleri de sahada geçirmek.

Hiç yerinde durmayan hep işi düşünen yerinde denetim yapan bir Vali Ali Hamza Pehlivan. Zaten Mersin'in heyecanına heyecan katan bir Vali olursa, Mersin'de artık her şey olur demektir. Yeter ki önü açılsın.

Gülnar'da Orman yangını çıktı.

Valiliğin sosyal paylaşım sayfasından peş peşe duyurular geldi. 'Yangınla ilgili resmi açıklama Valimizden gelecek, yanlış bilgiler verenler olabilir,  Valimizin açıklamasını bekleyin.' Vali Ali Hamza Pehlivan ilk açıklamayı görüntülü medya kuruluşlarına gönderdi. Ve ajanslara da ilerleyen saatlerde canlı basın açıklaması için saat vererek yer bildirimi gönderdi.

Olay yerinden gecenin ilerleyen saatlerinde Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan canlı canlı taze bilgileri Mersinlilerle ve Türk Milletiyle paylaşıyor…

Elbette alkışlamak gerekir.

Mersin'e sahip çıkılacaksa eğer birbirimizi sevmek zorundayız. Güzel işi kim yapıyorsa takdir edip alkışlamak gerek, İşine sahip çıkıp herkesle paylaşmak gerek.

Not: Bu arada yangın bölgesine yetişmeye çalışırken, kaza geçirip yaralanan orman çalışanlarına geçmiş olsun Allah acil şifa versin diyorum.

Kalın sağlıcakla!

YORUM EKLE

banner2

banner10