Kar Festivali

Kar Festivali

Arslanköy’ün kurtuluşunun 102.yılı kutlanacak… Mersin’den iki yıl önce kurtulan Arslanköy aynı zamanda milli mücadelenin ilk başladığı yerleşim yeri olması nedeniyle önemlidir.

Kışlarının karlı geçmesinden dolayı kış turizmine de elverişli olan Arslanköy ikinci kez “kar Festivali” ile Mersinlileri buluşturdu.

Toroslar İlçesinin en uzak mahallesi olan Arslanköy, yazları yayla olarak da Mersinlilere hizmet veriyor. Hem kışın hem yazın önemli bir merkez olan Arslanköy’de etkinlikler de hep göz dolduruyor.

Kar kış soğuk demeden binlerce Mersinli Kar Festivali için Arslanköy’e gitti. Hem karda oyun oynadılar hem sanatçılarla şarkı söyleyip eğlendiler hem de kar pikniğini doyasıya yaşadılar.

Seçilmiş ve atanmışlar dediğimiz yöneticilerin başarıları halkın ilgisinden ve sevgisinden anlaşılır. Bunun ötesinde yapılan eleştirilerin çoğu ya çıkar ilişkisinden dolayı ya da kıskançlıktan olur. Hani “Meyvesi olan ağaç taşlanır” demiş ya atalarımız. Alkış yerine taş atan çok olur. Bunun için seçilmiş başkanlar ve atanmış bürokratlar yaptıkları hizmetler ile değerlenirler. Tabi ki, elbette göze batarlar. Yakın takibe alınırlar, açığı var mı yok mu öğrenilmek istenirler, yediği içtiği, gittiği arabanın rengi plakası ve gezdiği yerlere, konuştuğu kişilere varana kadar meraklıdırlar. Çünkü taş atacaklar. Ehh! Dünya hali işte, kimi öğrendiği ile gereğini yapar, kimi de taş atar. Hizmet ehli ise görevini yapar. Alkış alır.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kar festivalinin ilkini gerçekleştirdiğinde vatandaşlardan bolca alkış aldı. Mersinliler alkış için ikincisini sabırsızlıkla beklediler.

12-13 Şubat tarihlerinde yapılan ‘Toroslar Kar Festivali’’nin ikincisi arzulanan bir festival olduğunu gösterdi. Yine katılım gösteren Mersinlilerin alkışını aldı. Başkan Yılmaz, alkışlar için halkı 12. Takım ilan etti. Sizlerle beraber başarıyoruz mesajı verdi. Kendilerini de alkışlamalarını istedi. Başarı halkın sevgisi ilgisi ve desteğinden geldiği, Arslanköy’de, kar festivalinde bir kez daha görüldü.

Kar Festivali Mersin, bölgemiz ve Türkiye için bir ihtiyaç oldu. Belki de Sayın Başkan Atsız Afşın Yılmaz’ın dediği gibi “Marka” olacak.  “Göç gide gide düzelir” demiş atalar. Elbette Toroslar Kar Festivali de her yapılışında yenilikler ile kendini geliştirecektir.

Kış turizmi için gerekli tesislerin yapılması ile yolların genişletilmesi ile Mersinlilerin istek ve destekleri ile Toroslar Belediyesi Başkan ve çalışanların gayretleri ile Kar Festivali kalıcı olacaktır.

Kar Festivali düşüncesinin hayata geçirilmesinden ve Mersinlilere yaşatılan kar festivalinden dolayı emeği geçen başta Toroslar Belediye Başkanı Sayın Başkan Atsız Afşın Yılmaz Bey’e ve belediye personellerine teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçe Belediye Başkanları arasında yapılan oylamada üçüncü olmasını da kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Her şey Mersin için!

Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE