Her yerde seçim konuşuluyor

Geçtiğimiz günlerde sokakta caddelerde yürüyüşe çıktım. Esnaflar ile sohbet ettim. Parklarda emekliler ile oturup seçimi konuştum. Bayram ziyaretlerinde bulundum.

Hastane caddesinde seyyar satıcılık yapan bir esnafın dedikleri dikkatimi çekti. “Bunlara ülke teslim edilmez” demişti. Bunlar kim dedim “Devletle milletle uğraşanlar işte… ” diye kestirip attı…

Bir vatandaş yanaştı abi diyerek diyeceğini dedi “Yeni evlenmiştim, çocuğum hastanede rehin kaldı, işsizdim. Param yoktu. Doğum parasını hastaneye veremeyince eşimi de çocuğumu da rehin aldılar… O günleri ben unutamam.” Bu vatandaşta Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Müdürlüğü yaptığı dönemlerde kendisinin yaşadığı sıkıntıları hatırlayıp eleştiride bulunarak Millet ittifakına oy verme niyetinde olmadığı anlaşılıyor.  

Bir emekli vatandaşta tecrübesini konuşturdu altılı masa demek yerine  “Çok karışan varsa bir işe, oradan hayır çıkmaz” dedi…

Nihayet bayram ziyaretinde seçim konuşma geleneği de devam etti. Vatandaşın biri Meral Hanım başbakan olsun diye tutturdu… İyi de öyle bir makam kalmadı ne yapacaksın diye açıklamada bulundum… Sustu kaldı.

***

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında kendi parti amblemi ile giren Milliyetçi Hareket Partisi 2018 seçimlerine göre başarılı olacak mı?

Cumhur İttifakı üyesi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen MHP, Milletvekilliği seçimlerinde 81 ilde aday çıkartması mecliste sayılarını arttırabilecek mi?

MHP Lideri Devlet Bahçeli meydanlara çıkarak seçim çalışmalarını sürdürüyor. Son günlerde açık hava toplantılarına çıktığı Kastamonu, Çankırı, Nevşehir, Niğde illerindeki coşkulu kalabalığı görünce “Neden olmasın?” dedim…

Dedim ve bu illerde alınan 2018 seçim sonuçlarını incelediğimde Cumhur İttifakı ile girilen bu illerde MHP hiç vekil çıkartamamış.

2018 seçimlerinde; Kastamonu'da % 20 oy alan MHP vekil çıkartamamıştı.  %15 oy alan CHP Millet ittifakı oyu ile bir vekil çıkartmış…

14 Mayıs 2023'de yapılacak seçimde yine aynı yüzdeler alındığını varsayarsak, MHP bu kez bir vekil çıkartabilecek… Çankırı, Nevşehir ve Niğde'de durum aynıdır. Birçok ilde durum böyle olduğuna göre; MHP'nin oy yüzdesini arttırması durumunda Cumhur ittifakının Meclis sayısı 400'lere dayanma ihtimali çok büyük.

Haydi hayırlısı… Çalışan kazansın.

Sağlıcakla Kalın!

YORUM EKLE