Serdar Soydan: “Biz anketi değil, sonuçları biliyoruz. Anlaşılan bir telaş var”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, son günlerde yayınlanan, “Cumhur İttifakı tarafından yapılmış anketlerde Vahap Seçer’in önde çıktığı görülüyor” iddiaları üzerine, “Bizim tarafımızdan yapıldığına dair bir belge varsa açıklasınlar.

Serdar Soydan: “Biz anketi değil, sonuçları biliyoruz. Anlaşılan bir telaş var”

Serdar Soydan: “Biz anketi değil, sonuçları biliyoruz. Anlaşılan bir telaş var”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, son günlerde yayınlanan, “Cumhur İttifakı tarafından yapılmış anketlerde Vahap Seçer’in önde çıktığı görülüyor” iddiaları üzerine, “Bizim tarafımızdan yapıldığına dair bir belge varsa açıklasınlar. Söz konusu şirketin sitesine baktım, anlaşılan bir telaş var. 2018 yılındaki anketlerinde Ak Parti’yi yüzde 27 göstermiş ama yüzde 42.5 oy aldı. Milliyetçi Hareket Partisini yüzde 3-5 seviyelerinde göstermiş fakat yüzde 12 ile seçimi tamamladık.”Dedi. 

“Türk Milleti bu anketlerin nasıl yapıldığını çok iyi biliyor”

Şirketin yayınladığı anketlerde doğru tahminler olmadığını kaydeden Serdar Soydan, “Son seçimlerde de benzer bir durum var ve 2023 seçimlerinde Ak Parti’yi yüzde 31 göstermiş ama bilindiği üzere yüzde 37 oy aldı. MHP’yi de baraj altı gösteren bu şirket, yine yanılmış ve MHP barajı geçti. Türk Milleti bu anketlerin nasıl yapıldığını çok iyi biliyor. Biz anketi Mersinli hemşehrilerimizle yapıyoruz. 1 Nisan’da da hep beraber yol yürüyeceğiz.”Diye konuştu.

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER