Sahte Paraları Saklayamadılar

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında sahte paraların ele geçirildiğini  duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; “Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüz ekiplerince 23.10.2021 günü yapılan ortak çalışmalarda;

Sahte Paraları Saklayamadılar

Sahte Paraları Saklayamadılar

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında sahte paraların ele geçirildiğini  duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; “Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüz ekiplerince 23.10.2021 günü yapılan ortak çalışmalarda;  Akdeniz Bölgesi Esirgeme Kavşağı üzerinde durumundan şüphelenilen iki şahsın üst araması sonucu 103 adet 100 TL olmak üzere toplamda 10.300 TL sahte para ele geçirildi.

Ayrıca şahısların üzerlerindeki suçtan elde edildiği değerlendirilen 3.605 TL ve 200 Amerikan Doları paraya el konulmuş, her iki şahıs gözaltına alınarak 24.10.2021 günü adli mercilere intikal ettirildi.

Parada sahtecilik suçundan yakalanan şahıslardan biri Adli kontrol şartı ile mahkemeden diğeri ise savcılıktan serbest kalmıştır.

         Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER