MESİAD’A “GÜNDOĞDU”

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) 17. Olağan Genel Kurulu’nda Adnan Gündoğdu başkan seçildi. 

MESİAD’A “GÜNDOĞDU”

MESİAD’A “GÜNDOĞDU”

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) 17. Olağan Genel Kurulu’nda Adnan Gündoğdu başkan seçildi. 

MESİAD Erman Deniz Konferans Salon’unda yapılan genel kurul İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından Divan Kurulu Başkanlığına Mehmet Deniz, Divan Başkan Yardımcılığına Canan Sunay ile Ferudun Gündüz seçildi. Gündemin beşinci maddesinde yer alan tüzük maddeleri değişikliği ve 16. Dönem Kurul raporları oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra açık oylama ile yapılan seçimde yer alan tek liste oy birliği ile seçildi.


 
MESİAD 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin yaptığı konuşmada kent için birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. MESİAD’ın kentimizde ve bölgemizde yürüttüğü projelere dikkat çeken Engin’in konuşmaların satırbaşları bu şekilde:
 
“MESİAD bugüne kadar onlarca projeye öncülük etmiş ve birçoğunun hayata geçirilmesini sağlamıştır. Mersin ve bölgemizin değişen hedefleri doğrultusunda sürekli projelerini güncellemektedir.  Düzenlediğimiz onlarca önemli etkinlik ile kentimizin ve bölgemizin sorunlarında çözüm yollarının takipçisi olduk. 2 dönem 6 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığınım süresince kentimizin ve bölgemizin geleceğinde önemli rol oynayacak yatırımların şantiye alanlarına defalarca ayak bastık. Her yatırımın durumunu yakından takip ederek, çalışmalarda sorun gördüğümüz yerlere müdahale ettik ve çalışmaların hızlanmasında yerel idareler ile hükümet nezdinde katkıda bulunduk” ifadelerini kullandı. 

Engin; MESİAD’ın kurucu üyelerine, MESİAD ailesine ve katılım sağlayanlara teşekkür ederek konuşmasına son verdi.
 
MESİAD 17. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda başkan seçilen Adnan Gündoğdu, katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Gündoğdu, MESİAD’ın iş dünyasına ışık tuttuğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “MESİAD’ın amacı ülkemizin ekonomik ve sosyal  kalkınmasına katkıda bulunmak üzere Atatürk’ün çizdiği Türkiye Cumhuriyeti vizyonu ve çağdaş uygarlık hedefini esas alarak bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak, demokratik, laik hukuk devleti anlayışı içinde sivil toplumun kurumsallaşması ve özel girişimciliğin yaygınlaşmasına çalışmak, sanayi ve iş insanlarının sorunlara sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmektir” dedi.
Konuşmasında MESİAD’ın çalışmalarına ve projelerine değinen Gündoğdu, MESİAD’ ın yeni dönemde de geçmişine yakışır şekilde hareket edeceğini belirtti ve MESİAD’ın lokomotif gücünü Ankara’daki resmi kurumlar başta olmak üzere her platformda hissettirileceğini aktardı. 

 
17. Dönem Yönetim Kurulu Listesi:

Adnan Gündoğdu
Servet Çamurdaş
Seyfetullah Işık
Ayla Gündoğdu
Devlet Özkan
Hamit Doğan
Ayten Aslankan
Murat Çani
Cemalettin Akbulut
Sait Dervişoğlu
Kenan Kılıç
Mahmut Kaya
Çetin Karahasanoğlu
Melike Kuşcu
Ferudun Yavuz

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER