Gülnar Halkı Gönülden Seferber Oldu

Kahramanmaraş merkezli 7.7 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için devlet millet omuz omuza gayret ediyor.

Gülnar Halkı Gönülden Seferber Oldu

Gülnar Halkı Gönülden Seferber Oldu

Kahramanmaraş merkezli 7.7 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için devlet millet omuz omuza gayret ediyor. Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediyesinin başlattığı yardım çağrısına Gülnar halkı tam destek verdi. Toplanan yardım malzemeleri Gülnar Belediyesi önünden tıra yüklenerek yola çıktı.

Gülnar Belediyesinde toplanan gerekli ihtiyaç malzemeleri mont, kazak, ayakkabı, bere, eldiven, çorap, battaniye, bebek bezi, ıslak mendil, mama, biberon, süt, pil, el elektriği, ısıtıcı, yastık, minder yatak vb. acil ihtiyaçlar Gülnar Belediyesi binası önünden gönderildi. Ayrıca iş makinesi sahiplerimizin desteği ile ekskavatör, vinç ve jeneratör de deprem bölgesine gönderildi.

Gülnar Kaymakamı Musa Ayyıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada; " Gülnar Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz yardım kampanyamız kapsamında ilk yardım tırımızı ve iş makinelerimizi deprem bölgesine uğurladık. Yaralarımızı birlikte saracağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Yapılan yardım çağrısına binlerce vatandaşın akın ettiğini ifade eden Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, “ Ülkemiz ciddi bir felaket altında, Cenab-ı Hak’tan niyazımız bize bir daha bu tür afet yaşatmamasıdır. Ama bizim milletimizin kadirşinaslığı, milletimizin güzelliğinin önemli bir örneğini bugün Gülnar'da yaşıyoruz. Gülnarlı vatandaşlarımız deprem bölgesine yardım etmek adına, evlerinde ne varsa, ellerinden ne geliyorsa, güçleri neye yetiyorsa belediyemizin yardım toplama merkezine getirdiler. İlçe Kaymakamız ile birlikte toplanan malzemeleri deprem bölgesine gönderiyoruz. Ayrıca iş makinesi sahiplerimizin desteği ile ekskavatör, vinç ve jeneratör de deprem bölgesine gönderildi. Vatandaşlarımızın iş makinesi, kamyon ve operatör desteği de önümüzdeki günlerde deprem bölgesine kaymakamlığımız ve belediyemiz organizesi ile ulaştırılmaya devam edecek. El birliğiyle, gönül birliği içerisinde yaralarımızı sarmaya gayret ediyoruz."dedi.

“Gülnar Belediyemiz Arama Kurtarma Destek Ekipleri Deprem Bölgesine Yola Çıktı”

Başkan Ünüvar; " Gülnar Belediyesi personellerimizden AFAD eğitimi almış 12 kişiden oluşturduğumuz ekibimizi ve ilçemizde hizmet veren Çobanlar Mermer işletmesinden 15 gönüllümüz ile birlikte yola çıktı. Kıymetli mesai arkadaşlarımıza ve tüm gönüllülerimize hayırlı vazifeler ve hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bölgede özveriyle mücadele eden devletimizin tüm görevlilerine kolaylıklar diliyor; göçük altında bulunan tüm vatandaşlarımızın en kısa sürede sağ salim kurtarılmasını temenni ediyorum. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, yaşadığımız bu süreci en az yara ile atlatabilmeyi temenni ediyorum. Yaralarımızı birlikte saracağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan deprem bölgesine gönderilecek yardımlar Gülnar Belediyesi Düğün Salonunda teslim alınmaya devam ediyor.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER