DSİ, Anamur’un Çehresini Değiştiren Projeyi Tamamladı                    

DSİ, Anamur’un Çehresini Değiştiren Projeyi Tamamladı                    

DSİ, Anamur’un Çehresini Değiştiren Projeyi Tamamladı                    

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir suyu ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Yaptığı yatırımlarla şehirlere değer katan DSİ, Mersin’de eserlerine bir yenisini daha ekledi…

Mersin Anamur Dragon Çayı ve Çeltikçi Deresi Islahı 1. Kısım işi kapsamındaki çalışmalar DSİ tarafından tamamlanarak hem taşkın riskleri azaltıldı hem de ilçeye değer katan bir görünüm kazandırıldı. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif BALTA, projeyi tamamlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Anamur’daki DSİ yatırımlarının da artarak devam edeceğini vurguladı.

Sağ ve sol sahilde denizden başlayarak ilçenin iç kesimlerine doğru 1400 metre boyunca ıslah çalışması yapıldığını ifade eden Genel Müdür Mehmet Akif BALTA;  “Çalışmalarımız kapsamında sağ ve sol sahilde 1400 metre taş tahkimatı ve harpuşta betonu imalatlarını tamamladık. Bunun yanı sıra güvenlik önlemleri kapsamında bu alana yakışacak bir biçimde ferforje korkuluk imalatlarımızı da gerçekleştirdik.” diye konuştu.

“3 Mahalle ve 1000 dekar nitelikli tarım arazisini güvence altına aldık”

Yapılan çalışmanın faydasını da anlatan Genel Müdür BALTA; “Tamamlanarak Anamur’a kazandırılan bu kalıcı eser sayesinde 3 mahalle ile birlikte örtü altı muz yetiştiriciliği yapılan 1000 dekar tarım arazisi de olası taşkın risklerine karşı güvence altına alınmış olacaktır.” dedi.

DSİ Genel Müdüründen “Yatırımlar Devam Edecek” Mesajı

DSİ yatırımlarının devam edeceğini vurgulayan DSİ Genel Müdürü; “Anamurlu vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan ıslah çalışmasının ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu proje özelinde vatandaşlarımızdan birçok teşekkür mesajı alıyoruz. Elbette bizlerde Anamur için çok kıymetli bulduğumuz projeleri tamamlamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Anamur’da da başta hasretle beklenen ve tamamlanmasıyla 83 bin 600 dekar tarımsal araziyi sulama suyuna kavuşturacak olan “Alaköprü Sulaması” işimiz olmak üzere, tüm DSİ yatırımlarımız birer birer hayata geçirilecek ve DSİ yatırımlarımız artarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER