banner18

Altunok, “Projeler Silifke’mize Hayırlı Olsun”

Altunok, “Projeler Silifke’mize Hayırlı Olsun”

Altunok, “Projeler Silifke’mize hayırlı olsun”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından desteklenecek olan ve Silifke’yi yakından ilgilendirecek 3 projenin protokolünü Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında yapılan toplantıda imzaladıklarını bildirdi.

Hayata geçilmesi planlanan üç projenin Silifke ve Silifkeliler için  büyük bir önem arz ettiğini söyleyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Mersin Valimiz Ali İhsan Su, ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger ve diğer proje yetkilileri ile birlikte Silifke Organize Sanayi Bölgesinde daha temiz sanayi için endüstriyel atık su arıtma tesisi kurulması, Alternatif turizm konseptlerinin geliştirilmesi ve  Uzuncaburç Arkeo köyü ve rotaları projeleri için hazırlanan protokolü Mersin Valiliğinde imzaladık. Törene  İlçe Kaymakamımız Namık Kemal Nazlı ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürümüz Faki Gürsoy’la birlikte katıldık. İmzalanan protokol gereğince ilçemizde mevcut bulunan turizm alanlarının geliştirilmesi ve Silifke Organize Sanayi Bölgesinin iyileştirilmesine yönelik projeler yürütülecek. Bu projeyle yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alan üzerinde, dinlenme, eğlenme, piknik amaçlı kullanım alanları, çadır ile karavanlı kamp alanları, trekking, spor aktivite alanları, duş ve soyunma kabinleri gibi konaklama tesisleri kurulacak. Bu proje, ilçemiz ve civarındaki turizm potansiyelinin değerlendirilmesine yönelik çok ciddi bir imkan sağlamış olacaktır. Uzuncaburç Arkeo köyü ve rotaları projesi kapsamında, antik kentte yer alan birçok tarihi mekanın tanıtımı, markalaşması ve altyapı iyileştirmelerine yönelik çalışmalar da  yürütülecek. Bu projelerin ilçemiz Silifke’ye kazandırılmasında büyük emek ve destek veren Mersin Valimiz Ali İhsan Su ve diğer proje yetkililerimize teşekkür ediyorum. Bölge halkımızın kalkınmasına ve ilçemizin turizm alanında tanıtılmasına büyük katkılar sağlayacak olan üç projenin Silifkeli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Törenin ardından İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile birlikte Mersin Valisi Ali İhsan Su ile görüşen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Silifke’nin kalkınması, gelişmesi ve tanıtımı ile ilgili projelere destek veren  Vali Su’ya teşekkür ettiler.

30.06.2021, Mevlüt Partal, Silifke,

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 16:42

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10