ERMENİLER

Yüzyılı geçkin bir süredir, çeşitli iftiralarla yalan üreten Ermeniler, Türklerin kendilerine 'sözde soykırım' yaptıklarını uydurdular. Amaç güçlü çağdaş bir Türk devletinin her daim zayıf düşürülmesidir.

Sözde soykırım yalanlarına kimler inanacaktı. Başta Fransa, ABD ve birçok Avrupa ülkesi. İnandıklarını da zaman zaman 'Ermeni soykırımı'nın yapıldığını açıklayan meclis kararlarından anlıyoruz.

Türk milleti geçmişi ile bir bütündür. Hiçbir devirde geçmişini inkâr etmemiştir. Bundan sonra da etmeyecektir. Fakat böyle bir uydurma soykırım Türk tarihinde Türk Milleti'nin geçmişinde yoktur. Olmamıştır. Bu yalan soykırım iddiası kabul edilemez. Bunu, o dönemi bizzat yaşayan hem Ermeni hem Türk vatandaşlarının anlatımları ile Ermeni soykırımı yapılmadığı, doğrulanmıştır. Birçok gazete, dergi ve kitaplarda; soykırım olmadığına dair anlatılan o günkü gerçek olaylar yazılmıştır. 'Hepimiz Ermeniyiz' diye slogan atan meraklılarına duyurulur. Araştırsınlar gerçekleri öğrensinler.

Fransa'nın ABD'nin veya diğer Hristiyan ülkelerin aldıkları Ermenilere soykırım yapılmıştır kararları Türk milletini bağlamaz. Ne karar alırlarsa alsınlar böyle biline… Ancak, ülkemizde çok fazla Ermeni severlerimiz var. Bu sevecenlik nedendir bilinmez lakin, Ermeni hayranı dostlarımıza birkaç sözümüz var hem de bugünkü gelişen olaylar ile…

Bildiğiniz gibi, haberlerde izlediğiniz gibi, Ermenilerin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu 30 yıl önce yaşanan Azerbaycan toprakları iken Ermenilerce işgale uğrayan Dağlık Karabağ ve Hocalı'da vahşice çoluk çocuk, genç yaşlı kadın erkek demeden bine yakın masum insanı öldürerek yapılan, katliam göstermiştir ki Ermeniler soykırımcıdır. Asıl soykırım yapan Ermenilerdir.

Ermeniler derhal işgal ettikleri Azeri topraklarını terketmelidir, diye BM milletlerin kararı vardır. Bu karara rağmen iki hafta önce yine Azeri topraklarına saldıran ve askerlerini şehit eden Ermeniler rahat durmadı. Demek ki soykırımcı Ermeniler Anadolu'da Türklere yaptıkları soykırımı, 30 yıl önce Azerilere yaptılar ve iki hafta önce bunu genişletmek için çaba gösterdiler. Tabi ki güçlü Azeri ordusu ve ardında duran güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin manevi desteği sayesinde Ermeniler karşılık buldu. Azeri askerleri karşı hücuma geçtiler ve Ermeni ordusu İşgal ettikleri topraklarından kimi askerler kaçarak kimisi ise ölerek terketmeye başladılar. Fakat Ermenilerin siyasetçileri soykırımcı olduklarını sanki ispat edercesine bu kez Azerbaycan'ın büyük şehirlerinde masum insanlara füze ile saldırarak göstermektedirler. Yine soykırım yapmaktadırlar.Ve bu bir insanlık suçudur. Savaş suçudur.  Ermeni sevenler bu gerçeği görmeliler… Ermenilerin soykırımcı  davrandıkları gerçeği  artık bilinmelidir.

Ve; ülkemizde 'Hepimiz Ermeniyiz' diyenler varsa hala; artık bir an önce Hepimiz Türküz, diyerek,  “Ne Mutlu Türküm' demeye gayret etsinler. Çünkü yeni yüzyılın lider ülkesi ne Amerika Ne Rusya ne Çin olacak.

TÜRKİYE OLACAK!

Sağlıcakla kalın, mutlu kalın!

YORUM EKLE