Genç Filozofların Düşünme Yolculuğu

Yahya Akel Fen Lisesi matematik öğretmeni Belgin Ercan “Filozofların Düşünme Yolculuğu" eTwinning projesi hakkında bilgi verdi.

Genç Filozofların Düşünme Yolculuğu

Genç Filozofların Düşünme Yolculuğu

Yahya Akel Fen Lisesi matematik öğretmeni Belgin ErcanFilozofların Düşünme Yolculuğu" eTwinning projesi hakkında bilgi verdi.

Yahya Akel Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Belgin ERCAN ; “Öğrencilerimizin merak ve öğrenme arzularını canlandırmak, kendi düşünme potansiyellerini keşfederek yaratıcı, eleştirel, özenli ve işbirliği içinde düşünme becerilerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleşen "Genç Filozofların Düşünme Yolculuğu" eTwinning projemizde Türkiye'nin farklı 8 şehrinden 10 okul bulunmaktadır. Proje ortaklarımız :Nimet Kılıç, Kenan Uçak, Belgin Ercan, Feride Kor, Kadir Kemal, Mehtap Bozdemir, Ayşegül Emen, Muazzez Alkın Özcan, Nihan Balaman, Sacide Nur Koyuncu.”Dedi.

 Yahya Akel Fen Lisesi matematik öğretmeni Belgin Ercan Filozofların Düşünme Yolculuğu" eTwinning Projesi’nin  amacını ise şöyle açıkladı. Ercan; “ Felsefe İnsanın kendisine ve çevresine yönelik anlam arayışında düşünerek ürettiği en kapsayıcı düşünme biçimi olarak hayatın bütününde belirli bir yere sahiptir. Merak eden, sorgulayan, eleştiren her insanın felsefi düşünce içinde olduğu söylenebilir. Çocuklar doğaları gereği sahip oldukları merak duygusu ile neden? nasıl? nedir? soruları ile felsefeyi gündelik yaşama dahil ederler. Ancak büyüdükçe bu merak ve sorular canlılığını kaybeder . Projemizin temel amacı öğrencilerimizin merak ve öğrenme arzularını canlandırmak, kendi düşünme potansiyellerini keşfederek yaratıcı, eleştirel, özenli ve işbirliği içinde düşünme becerilerinin gelişimine katkı sağlamaktır. Böylece öğrencilerimizin fikir üretme , kendi fikirlerini özgürce ifade edebilme ve farklı fikirlere hoşgörü gösterebilme, olaylara çok yönlü bakabilme, gerekçeli düşünebilme, iletişim, problem çözme, öz saygı ve bilişsel esneklik gibi 21. yy'ın temel düşünme becerilerinin desteklenmesi hedeflenmektedir.”Dedi

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER