Bocce=Gülle

Bocce=Gülle

Dünya Bocce Şampiyonasının lansmanı (tanıtımı) Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Şampıyona Toroslar ilçesinde yapılacak.

Programa Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ile Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanı ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kaymakam,müdürler, sporcular ve basın mensupları katıldı.

Basın mensuplarının lansmana yoğun ilgi göstermesi de dikkat çekiciydi. 

Toroslar Spor merkezi gibi mi olacak?

Mersin Protokolünün en üst seviyede katılım göstermesi ve makam odasında kahve sohbetinde konuşulan sözlerden yola çıkarsak eğer, Evet Toroslar ilçesi spor merkezi gibi olacak derim.

Mersin Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan Mersin’de spor etkinliklerinin en etkin ve yoğun bir şekilde yapılmasını istiyor. Sporu ve sporcuyu seven, destekleyen bir valiye sahip olması Mersinliler için gerçekten iyi bir şans.  Toroslar ilçesi de spor etkinliklerinin yapılacağı gözde bir merkez olur düşüncesindeyim.

Aslında benim ilgimi çeken şey Bocce’nin gülleye benzetilmesiydi. Hem Yılmaz Başkan hem Federasyon Başkanı Bocce’yi çocukluğumuzda oynadığımız gülle oyununa benzettiler.

Doğrudur.

Ben çocukluğumda çok gülle oynardım. Hem nasıl oynardım. Hem karış hem yalak oyunlarında mahallenin çocuklarının güllelerini üter, sonra bakkal fiyatının yarısına onlara geri satardım. Adım mahallede güllü ütücüye çıkmıştı…

Bana bu anımı hatırlattıkları için başkanlarıma teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince bocce oyununu izleyeceğim. Halkımıza da tavsiye edeceğim, onlar da izlesinler.

Şampiyonanın Toroslar ilçesinde yapılmasından da ayrıca mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE

banner2