TEMAD Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanlığının 15 nci olağan genel kurulu 23 Eylül 2021 günü tüzük hükümleri, ilgili emirler ve pandemi kuralları uygulanarak yapıldı.

TEMAD Genel Kurulu Yapıldı

TEMAD MERSİN İL BAŞKANLIĞININ 15 NCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanlığının 15 nci olağan genel kurulu  23 Eylül 2021 günü tüzük hükümleri, ilgili emirler ve pandemi kuralları uygulanarak yapıldı.

Açılış konuşmasını Başkan Halil KUR tarafından yapılmasına müteakiben divan kurulunun seçimine geçildi. Divan Başkanlığını önceki dönem başkanı Ökkeş ÖZÇELİK ’in yürüttüğü toplantıda gündem maddeleri sırasıyla uygulanmış olup yönetim kurulu faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Başkan Halil KUR tarafından kapsayıcı bir konuşma yapılmıştır. 15 nci olağan genel kurulumuz sükûnet içinde camiamıza yakışır bir şekilde geçmesini , sunacağınız katkılardan dolayı muhterem heyete teşekkürlerini sunarak, mazisi şan ve şerefle dolu olan Türkiye Cumhuriyeti Ordumuza hizmet ederek Emekli olan bizler dün olduğu gibi bu günde ülkemizin bekası uğruna görev tevdi edildiğinde devletinin ve milletinin her zaman yanında olduğunu vatanımız için yapacak çok şeyin olduğunun idrakini taşıdığımızın herkesçe bilinmesini isterim demiştir.

Değerli kamuoyu ve değerli yetkililere seslenen KUR Astsubay mesleğinin özelliği gereği,  ne maaş nede çalışma koşulları olarak hiçbir meslek dalı ile mukayese edilmeyeceği haklı taleplerimiz   göz ardı edilmeden yerine getirilmesini yetkililerden talep ediyorum. Bulunduğumuz çatının haklarımızın ve sorunlarımızın çözüleceği ana merkezdir diyerek Türkiye genelinde Mersin kamuoyunda basında gücümüze güç katmış bir TEMAD saygınlığı ile her arenada ses getiren, iz bırakan kısacası Astsubayların onur temsilcisi bir Mersin TEMAD’ la ne kadar övünseniz azdır demiştir. Yıllardan beridir özlemini duyduğunuz ve toplantıyı yaptığımız bu mekanın hayata geçmesi için hiç durmadan mücadele ettiğimizi kısa bir sürede faaliyete geçireceğim diyerek sizler herşeyin en iyisine layıksınız demiştir.

Ardından gündemdeki maddeler teker teker görüşülerek ibra edilip seçimlere geçilmiş olup tek liste halinde seçime giren Sayın Halil KUR’un listesi tüm delegelerin oyu ile yeni dönem için görev tevdi edilmiştir.

Seçim sonunda divana verilen bir önerge ile Halil KUR ve ekibinin başarılı çalışmaları takdire şayandır denilerek Pilot Astsubay Vecihi HÜRKUŞ Toplantı  Salonu içerisindeki kütüphaneye Başkanımız Halil KUR’un isminin verilmesi için delegasyonun oyuna sunulmuş olup oy birliği ile kabul edilmiştir.

Kapanış konuşmasında Divan Başkanlığına ve ve tüm delegasyona teveccühlerinden dolayı teşekkür eden Halil KUR Tüm üyelere teşekkür edip sağlıklı günler dilemiştir.

YÖNETİM KURULU                         DENETLEME KURULU                    DİSİPLİN KURULU

1. Halil KUR                                        Ökkeş ÖZÇELİK                                 Cihan AZGIN

2. Attila YÜRÜK                                Kemal CINDIZ                                    Erdoğan ERŞAHİNCE

3. Burhan YILMAZ                           Naci ÖZTAŞ                                        M.Rıza UYDAŞOĞLU

4. Yalçın KARA

5. Levent EROĞLU

6. A.Coşkun GÜCENMEZ

7. Erhan ÖZTÜRK

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 14:47

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER