Gaziantep Opera ve Bale Festivali "Gala Konser” ile Kapanıyor

“3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali”, 28 Ekim 2021 Perşembe akşamı düzenlenecek “Gala Konser” ile kapanışını gerçekleştirecek.

Gaziantep Opera ve Bale Festivali "Gala Konser” ile  Kapanıyor

 3. ULUSLARARASI GAZİANTEP OPERA VE BALE FESTİVALİ KAPANIŞINI MUHTEŞEM BİR KONSERLE GERÇEKLEŞTİRİYOR.

“3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali”, 28 Ekim 2021 Perşembe akşamı düzenlenecek “Gala Konser” ile kapanışını gerçekleştirecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ithafen düzenlenecek muhteşem konserde, Orkestra Şefi Aytüğ ÜLGEN yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, solist sopranolar Sevinç DEMİRAĞ ve Saliha AKTAŞ, mezzosoprano Nihan ÇETİN AYDIN, tenorlar A. Hakan BÖLÜKBAŞI ve Onur POLAT ile bas Serkan SEVİNÇ’e eşlik edecekler.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Sanat Merkezi’nde seslendirilecek konserde “Çökertme”, “Ah Bir Ataş Ver”, “Sarı Gelin”, “Çalın Davulları”, “İzmir’in Kavakları”, “Hekimoğlu”, “Dağ Başını Duman Almış”, “Hoş Gelişler Ola” ve daha pek çok yerli ve yabancı şarkı seslendirilecek.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilen üç konser ve iki eğitim etkinliği ile sona erecek.

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER