FETÖ/PDY OPERASYONU

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında FETÖ/PYD yapılanması hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklama şöyle;

FETÖ/PDY OPERASYONU

FETÖ/PDY OPERASYONU

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında FETÖ/PYD yapılanması hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklama şöyle; “Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mersin Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğümüzce FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yürütülen çalışmalarda; örgütün gizli haberleşme programı BYLOCK kullanıcı kaydı bulunan, Mahrem yapılanma içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen ayrıca örgüt içerisinde evlendirme-İzdivaç mesulü olan ve örgütsel faaliyetlere katıldığı anlaşılan şahıslara yönelik 21/09/2021 günü saat:06.30’da ilimiz merkezli 3 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon neticesinde 9 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 23.09.2021 tarihinde mevcutlu olarak sevk edildiği mahkemece şüphelilerden  6’sı Adli Kontrol Şartıyla Serbest bırakılırken 3 şüpheli TUTUKLADI. Firari 2 şahısın yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir”denildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER