banner18

Büyükşehir, Üreticinin Yolunu Açıyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KIRSALDA VE MERKEZDE ASFALT ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Büyükşehir, Üreticinin Yolunu Açıyor

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ ERDEMLİ’DE 1700 RAKIMDA 3 BİN 700 METRE ASFALT ÇALIŞMASI YAPTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kırsalda ve merkezde asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi yol yapım ekipleri, sorumluluk alanındaki her noktada asfalt atağını sürdürüyor. Havaların ısınmasıyla özellikle kırsal mahalle yollarında çalışmalara ağırlık veren ekipler, vatandaşlar için sorun oluşturan yolların asfaltlama işlemlerine devam ediyor.

Yol üreticiler için büyük önem arz ediyor

Çalışmalar kapsamında ekipler; Erdemli ilçesi Güneyli Mahallesi Tolaz Mevki ile Evdilek Mahallesi’ni merkeze bağlayan yolda, 3 bin 700 metre çift kat sathi kaplama asfalt çalışması yaptı. Yaklaşık 1700 metre rakımda yol ve asfalt çalışması gerçekleştiren ekipler, asfalt temel hazırlığının ardından sathi kaplama asfalt çalışmalarını da gerçekleştirdi.

Genelde hayvancılık yapılan ve ceviz yetiştirilen bölgede ulaşım için büyük önem arz eden ve toplam uzunluğunun 10 km olduğu yolda başlatılan çalışma kapsamında ekipler, asfalta hazır hale getirilen 3 bin 700 metre uzunluğundaki kısmı asfaltlayarak çalışmalarını tamamladı. Ekipler zemin güçlendirme ve iyileştirme çalışmalarının tamamlanması sonrası, kalan kısımda da plan ve program dâhilinde çalışmalarını sürdürecek. Bölge halkı da yapılan çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Vahap Seçer demek hizmet demektir”

Erdemli İlçesi Evdilek Mahalle Muhtarı Durhasan Eser de, “Mahallemize Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer tarafından yol asfalt çalışması yapılıyor. 2004 yılından bu yana yolumuz asfalt değildi ve 1700 rakıma kadar bu hizmeti getirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e çok teşekkür ederiz. Kendisi memlekete hizmet adamı. Herkese diyoruz ve devamlı da demekteyiz; ‘Vahap Seçer demek hizmet demektir.’ Vahap Seçer Başkanımıza getirdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10