Başkan Atsız'dan Kondi ve Danacı'ya Ziyaret

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Şaban Kondi’yi ve Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı’yı ziyaret etti.

Başkan Atsız'dan Kondi ve Danacı'ya Ziyaret

Başkan Yılmaz’dan, Camiler Ve Din Görevlileri Haftası’nda Müftülüğe Ziyaret

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Şaban Kondi’yi ve Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı’yı ziyaret etti.

Başkan Yılmaz: “Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Kondi: “Camiler ve Din Görevlileri Haftası, her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kutlanıyor. Bu yıl sizler öncülük yaptınız. Hem camilerimizin, hem din görevlilerin, hem müftülüğümüzün hem de diyanetimizin belediyenizden her ne isteği olduysa bunu kat kat yerine getirdiniz. Kurumumuza sahip çıktığınızdan dolayı çok müteşekkiriz. Şu ana kadar Mersin’de yürüttünüz din ve hayri hizmetlerde, cami ve din görevlilerine yönelik çalışmalarda Toroslar Belediyemizin apayrı bir yeri ve desteği vardır. Bunu en güzel örneğini de Emir Sultan Cami de gördük. Ekibinizle birlikte kısa zamanda harika bir iş çıkardınız. Camilerimiz can damarımız. Cami hepimizin. Camilerimiz bu toplumun manevi dönüşümünü gerçekleştirecek olan sevgi ve kardeşlik merkezleri. Camiler, taziye evleri, 4-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın eğitim göreceği yerler ile ilgili din görevlilerimizle istişare etmeniz ve bu konuda çalışma yürütmenizden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Camiler ve Din Görevlilerimize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Hafta dolayısıyla bizleri onure ettiniz” ifadelerini kullandı.

Toroslar İlçe Müftüsü Danacı da, Başkan Yılmaz’a ziyareti ve hizmetleri için teşekkür etti.

“Camiler, Birliğimizin, Beraberliğimizin, Dayanışmanın En Güzel Merkezi”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise “Gücümüz yettiğince toplumumuza hizmet etmeye çalışıyoruz. Müftülüğümüz, camilerimiz, din görevlilerimizin bizim için ayrı bir yeri var. Camiler, birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmanın en güzel merkezi. Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“DİN GÖREVLİLERİNE HİJYEN SETİ HEDİYE EDİLDİ”

Camilerde dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak sürdüren belediye ekipleri, hafta kapsamında ilçedeki camileri ve Kuran kurslarını ziyaret ederek, din görevlilerine hijyen seti hediye etti.

Başkan Yılmaz, "Camiler, aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, kardeşlik duygularının pekiştiği, sevginin daha da güçlendiği kutsal yerler. Hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarına en çok dikkat ettiğimiz toplu alanlardan biri de camilerimizdir. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte hazırladığımız hijyen paketlerini Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle de ilçemizdeki din görevlilerimize hediye ettik. Tüm din görevlilerimizin haftası kutlu olsun" diye konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER