banner18

Altunok, “Silifke’miz örnek bir şehir olacak”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Silifke ve Silifkelileri yakından ilgilendirecek yeni projelerin hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.

Altunok, “Silifke’miz örnek bir şehir olacak”

Altunok, “Silifke’miz örnek bir şehir olacak”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Silifke ve Silifkelileri yakından ilgilendirecek yeni projelerin hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi.

Gazi Mahallesi Gazipaşa ilkokulu yanında kamulaştırma çalışmaları yeni tamamlanan işyerlerinin yıkıldığını bildiren Başkanvekili Altunok, bu alan üzerinde Silifke ve Silifkelilere hizmet verecek yeni ve modern projeler üzerinde çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak bir bilgi veren Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Belediye olarak Gazi Mahallesi Gazipaşa İlkokulu yanında sürdürdüğümüz  kamulaştırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. En son kamulaştıma bedellerini ödediğimiz üç ayrı işyerinin yıkımını yaptık. Silifke Belediyesi olarak şu anda 3.250 m2’ye yakın bir alanı yeni proje uygulanabilmesi için hazırladık. Bitişik parsellerin ve içerisindeki binaların kamulaştırma hizmetleri Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülecektir. Mevcut alan üzerinde kamulaştırma çalışmalarının ardından bu bölgeye uygulanacak proje üzerinde biz de belediye olarak çalışmalar yapıyoruz. Silifke ve Silifkeli hemşehrilerimize büyük hizmetler sunacak bu projemizi bir an evvel hayata geçirme arzusundayız. Plan ve Proje Müdürlüğümüz bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Uygulayacağımız projeyle birlikte bu alan yeşil bitkilendirme uygulamaları ve çevre düzenlemesi ile de fark yaratacak. Mimari olarak çevreyle uyumlu bir görüntü sunmayı hedefliyoruz. Hayata geçireceğimiz projeyle birlikte hem mimarisi hem dokusu ile bölgeye ciddi bir değer katacaktır. Çevre esnafımızın ve halkımızın da mağdur olmaması için kısa sürede bu projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından kalan diğer alanlarda yapılacak kamulaştırma çalışmalarının da kısa sürede tamamlanması için görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz yeni ve modern projelerle ilçemiz Silifke’yi örnek bir şehir haline getireceğiz” dedi.

Başkanvekili Altunok ayrıca Göksu ırmağı üzerine asma köprü, 24 saat Göksu projesi, Cemevi, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu parkı ve Dr. Devlet Bahçeli Şehitler parkı, bilim merkezi ve kütüphane, otizmli çocuklar yaşam merkezi, dar gelirli ailelere yönelik sosyal konutlar ve daha bir çok projeyi de halkın hizmetine sunduklarını hatırlattı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10