Akdeniz Kışın da Baharı Yaşayacak

* Yılda ortalama 500 binden fazla bitki ve çiçeğin üretildiği Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında, rengarenk kış mevsimi çiçekler toprakla buluşmayı bekliyor.

Akdeniz Kışın da Baharı Yaşayacak

Akdeniz Kışın Da Baharı Yaşayacak

* Yılda ortalama 500 binden fazla bitki ve çiçeğin üretildiği Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında, rengarenk kış mevsimi çiçekler toprakla buluşmayı bekliyor.

Akdeniz’in yeşil alanlarını artırmak ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla gece gündüz demeden çalışan Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri üretim noktasında önemli yol kat etti. Dikimi gerçekleştirilen birçok ürünün fidelerinin üretimini sağlayan ekipler, vatandaşlarım kışın da baharı yaşaması için çalışmalarına devam ediyor.

Belediye hem tasarruf ediyor hem bütçeye katkı sağlıyor

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Başkan Mustafa Gültak’ın üretim odaklı çalışma anlayışı ile  kendi çiçeklerini üretmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü seralarında yetiştirilen kışlık çiçekler toprakla buluşmaya hazırlanıyor. Belediye böylece hem tasarruf ediyor hem de bütçeye önemli katkı sağlamış oluyor.

"3 ayda toplam 48 bin adet çiçek üretildi"

Akdeniz Belediyesi seralarında şebboy, petunya, çin karanfili, hercai menekşe, süs lahanaları, papatya, begonvil gibi çiçeklerin üretiminin gerçekleştiğini kaydeden Başkan Mustafa Gültak; “Tamamı ekip arkadaşlarımızın katkısıyla 3 ayda toplam 48 bin adet çiçek üretimi yapıldı. Elde edilen çiçeklerimizi kamu kurumları ve parklarımız başta olmak üzere muhtelif yerlerde değerlendiriyoruz” dedi.

"Üretmeye devam edeceğiz"

Kentin iklim ve toprak yapısına uygun ürünlerin yetiştirildiği seralarda çeşitli türden binlerce kışlık ve yazlık çiçek yetiştirdiklerine vurgu yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Böylelikle mevsimlere göre dayanıklılık içeren çiçekler ile Akdeniz’e estetik görünüm kazandırmayı amaçlıyoruz. Seralarımızda önümüzdeki süreçte 80 bin adet kadife, portakal nergisi, balık ağzı, pentas, kirli hanım, ceylan gözü gibi ürünleri de yetiştirmek için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 12:32

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER