TÜRKİYE GÜÇLENİYOR.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İslam'a laf söyledikçe Müslümanlar ve Türkiye güçleniyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hem Fransa'nın karanlık, vahşet dolu tarihini hatırlatarak, Fransa lideri Macron'a sert ifadelerle yüklenerek çıkışlarını sürdürmesi sayesinde Müslüman ülke vatandaşları da  Fransa'yı protesto etmeye başladılaŕ...

Türkler geliyor korkusunu 21. Yüz yılda iliklerine kadar hisseden Fransa, bunu Türkiye karşıtlığı yaparak teyit etmiştir. Onlar İslam'a saldırdıkça, Hristiyanların yeni bir haçlı seferleri hazırlığında olduğunu bizlere anımsatıyor. Hatta Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde İslam karşıtı karikatür yapanlar var, neşriyat yayınları var, Camileri güvenlik güçleri ile basan ülkeler var, Müslüman olarak Türk vatandaşlarına yapılan saldırılar var… İşte bunlar Hristiyanların 'Türkler geliyor korkusu' sonucu yapılan baskılardır.

1000 yıl önce Haçlıları Anadolu'ya mezar yapan Türkler'e karşı yeni haçlı seferleri yapma çabalarının başını Fransa çekmek ister gibi… Ama son günlerde medyaya yansıyan bilgilere bakıldığında Fransa halkı, Fransız STK'ları ve bazı siyasileri Fransa lideri Macron gibi düşünmüyor olacak ki peşpeşe Sayın Macron’u eleştiren açıklamalarda bulundular.

Bu şunun göstergesidir. Türkiye üzerine düşen görevi layıkı ile yapmaktadır. Yüz yıl önce Padişahlarımızı ekonomik sosyal kültürel askeri ve siyasi olarak kıskaca alan Avrupalı sömürgeci devletlerin liderleri bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın akıllı ve yapıcı siyaseti karşısında eriyip tükenmekteler. Kendi ülkelerinde aykırı sesler yükselmektedir.

Artık eski Türkiye yok, emir alan Türkiye yok… Güçlü kendine yeten üretimi ile birlik ve dayanışma içinde her geçen gün daha da güçlenen; komşularına güven, düşmanına korku salan bir Türkiye var. Ve biz Türk vatandaşı olarak bununla gurur duymalıyız.

Ekonomi iyi değil, alım gücü zayıflıyor, dolar, Euro uçtu gitti, altın aldı başını gitti…

Özgürlük yoksa ekonomide yoktur.

Evine bir lokma götürmenin derdinde olan insanların, zaten dövizle altınla işi olmaz. Onlar için öncelikli olarak can güvenliği, sınır güvenliği ve istikrar önemlidir. Ülke dış güçlerin tehdidi ile karşılaştığında senin ekonomi diye bir derdin olmayacak zaten.

Türklerin İslam'la tanıştığı günden buyana Hristiyan ülkelerin (Batılı ülkelerin) tehdidi altındadır. İşte 1000 yıl önceki Haçlı seferleri de bunlardan biridir. Yüzyılımızda ise savaşın adı ekonomik olarak değişmiştir. Ülke insanını sıkboğaz ederseniz yönetimleri ele geçirirsiniz mantığıdır bu savaşın adı. Ama Allah'a şükür sabreden bir millete sahibiz, Allah'a şükreden bir milletiz ve ekonomik sıkıntıları aşacak güç ve kudrete sahibiz. Bu yüzden bize diş geçiremezler. Geçiremediler de. Bundan sonrada hiç geçiremeyecekler. Çünkü artık yenidünya düzeninde, Türklerin sözü geçecek. Sağlıcakla kalın!

YORUM EKLE

banner2

banner10