Türk Yolcu Kalmasın

Türk Yolcu Kalmasın

İnsan hayal ettiğini gerçekleştirmek için yaşar. Onun uğruna çileler çeker, acı çeker ezilir yıpranır yere düşer yeniden kalkar ona kavuşmak için çabalar.

Bir ülküdür bu.

Kızılelma’dır.

Aynı hedefe odaklanan insanların oluşturduğu topluluklarında ülküsü birdir. Süleyman Şah’ın, Ertuğrul Gazi’nin ve oğlu Osman’ın peşinden birlikte koştukları hedef Kızılelma’ydı. Ona ulaşmak için çetin mücadeleler verdiler. İçte (Anadolu’da) birliği sağlayıp, dışta Bizans’a yüklendiler ve hedeflerinde başarılı oldular. Netice’de Osmanlı beyliğinden Osmanlı İmparatorluğu ülküsünü, hayal olmaktan çıkardılar ve 600 sene süren imparatorluğu yaşattılar. Hayal olmaktan dedim çünkü birkaç çadırdan oluşan beyliğin büyük düşünmesi bu neticeyi doğurmuştur. Bu da gösteriyor ki Türk genci hayal etsin!

Uzaya en kısa zamanda gidip gelmenin yolunu ve uzayda kuracağı kolonileri hayal etsin.

İletişimde bilişimde tam bağımsızlığı hayal etsin.

Bölgesinde ve dünyada en güçlü olmanın yolunu hayal etsin.

Bu hayaller olmayacak şeyler değil. Türk Milletinin 100 yıl öncesine kadar böyle bir gücü temsil ettiğini bilmek yeterli. Geçmişten alınan güç ve cesaret ile geleceğimizi pek ala güçlü kılabiliriz.

Ülkümüze ulaşmak için yeni Kızılelmalara kavuşmak için, çalışmak yeterlidir. Cesurca yılmadan bıkmadan çalışmak yeterlidir. Ne yapılacağını ve ne yapacağını bilerek çalışmak yeterlidir.

Bu konuda Hükümetimiz, devletimiz adına tüm imkânları sunuyor. Cesur kararlar alıyor. Bilim adamlarımıza güven ve imkân veriyor.  Gençlerimizin eğitimi için diğer ülkelere gönderiyor. Örneğin Nükleer Santral kurulması için yüzlerce öğrenci Rusya’da eğitim aldılar.

Bilişimde program yapımı gibi konularda binlerce gence fırsat veriliyor.

Bütün bunlar ne için biliyor musunuz?

Lider ülke Türkiye olması için. Ülkümüzün gereği olan Kızılelma’ya kavuşmak için.

Haydiii uzaya bir iki…

Türk yolcu kalmasın!

YORUM EKLE

banner2