banner18

Plaj voleyboli ilgi çekti

Mezitli sahilleri muhteşem bir plaj voleybolu turnuvasına daha ev sahipliği yaptı. Turnuvada ortaya konan oyun ve kıran kırana mücadele sporseverlerin yoğun ilgisini çekti.

Plaj voleyboli ilgi çekti

Mezitli’de Spor ve Müzik Dolu Plaj Voleybolu Turnuvası

Mezitli sahilleri muhteşem bir plaj voleybolu turnuvasına daha ev sahipliği yaptı. Turnuvada ortaya konan oyun ve kıran kırana mücadele sporseverlerin yoğun ilgisini çekti. Spor, müzik ve eğlencenin dolu dolu olduğu turnuvada, sporcuların performansı seyirciler tarafından alkışlandı.

Pompei Beach sahilinde yapılan ve farklı il ve ilçelerden 26 takımın yer aldığı turnuvada Zır Deliler takımı dördüncü olurken, Big Boys üçüncü olarak 500 lira ve kupa, Others ikinci olarak 750 lira ve kupa, şampiyon olan Olba Team ise 1000 lira ve kupanın sahibi oldu. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, binlerce sporseverin izlediği turnuva boyunca eşsiz bir mücadele örneği sergileyen takımlara ödüllerini törenle verdi.

Başkan Tarhan, hakeler Ahmet Öner ve Gökben Öz’e de çiçek vererek teşekkür etti.

REGİ, MERSİNLİLERE MUHTEŞEM BİR GECE YAŞATTI

Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen Plaj Voleybolu turnuvasında Rus performans sanatçısı Regi unutulmaz bir sahne şovuna imza attı.  Başkan Neşet Tarhan, belediye meclis üyeleri ve sahili dolduran binlerce Mersinlinin izlediği konserde Regi, Türkçe, Rusça ve İngilizce şarkıları seslendirdi. Dalga sesleri ve ay ışığının eşlik ettiği konseri izleyen her yaştan müziksever hareketli şarkılar eşliğinde dans etti.

“PLAJ VOLEYBOLUNU ULUSLARARASI BİR SEVİYEYE TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Turnuvaya katılan tüm takımlara ve sporseverlere teşekkür eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Çok güzel maçlar oldu. Özellikle kaybederken bile birbirine sarılan ve gülen insanları görmek bizi ayrıca mutlu etti. Bu görüntüleri başka yerde nadiren görürsünüz. Plaj voleybolunu uluslararası bir seviyeye taşımak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte çok daha renkli turnuvalarda buluşmak üzere katılan tüm takımlarımıza teşekkür ederim” dedi.

“CARETTA CARETTANIN YUMURTALAMA ANINA TANIKLIK ETTİK”

Turnuva esnasında muhteşem bir ana da tanıklık ettiklerini dile getiren Başkan Tarhan, “Muhteşem bir sahil şeridine sahibiz. Turnuva devam ederken sahilde bir caretta carettanın yumurtalama anına tanıklık ettik. İnsanlarımız kadar hayvanlarda bu sahilin güzelliklerini biliyor ve yumurtalarını bırakıyor. Yine sanatçımız Regi’nin müzikleri eşliğinde vatandaşlarımız dans ederek unutulmaz bir gece yaşadı” diye konuştu.

“SAHİLLERİ KİRALADIK, VATANDAŞLARIMIZ ÇOK DAHA İYİ ŞARTLARDA DENİZE GİREBİLECEK”

İki yıllık bir çabanın ardından Milli Emlak Müdürlüğünden Mezitli sahil şeridini kiralamayı başardıklarını ve ücretini ödedikleri müjdesini veren Başkan Tarhan, “Yetkiyi alır almaz, hemen çalışmalara başlayarak daha temiz, daha düzgün bir sahilde denize girebilmeniz için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Özellikle önümüzdeki yaza tüm çalışmaları tamamlamış olarak sahillerimizi örnek bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çok güzel bir sahil olacak” şeklinde konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2